Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Co bylo špatně

Co bylo špatně

Autor: Bořivoj Brdička

My vychovatelé si uvědomujeme, jak důležité pro budoucí vývoj je znát historii. Lidstvo má tendenci přes měnící se podmínky opakovat stále stejné chyby. Je docela zbytečné bazírovat na detailech a žádat po (budoucích) učitelích, aby znali dílo mnoha průkopníků pedagogiky a měli v hlavě jimi definované pojmy. Ve většině případů to jejich schopnost učit příliš neovlivní. Přesto si troufám tvrdit, že povědomí o historii vzdělávacích technologií je nezbytnou složkou kompetencí potřebných k jejich využití ve výuce. Zkusme se podívat na to, co stojí za to znát.

…..

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: BRDIČKA, Bořivoj. Co bylo špatně. Metodický portál: Články [online]. 15. 10. 2018, [cit. 2018-10-15]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/21834/CO-BYLO-SPATNE.html>. ISSN 1802-4785.