Úvodní stránka / Aktuálně / Finanční gramotnost spolu s kybernetickou bezpečností opět v popředí

Finanční gramotnost spolu s kybernetickou bezpečností opět v popředí

Česká bankovní asociace již 4. rokem připravuje svůj program Bankéři jdou do škol, v rámci něhož formou workshopů nabízejí školám inspirativní besedy s hosty z finančního sektoru. Neboť většinou školy nemají ucelený učební plán, který mladým pomůže zorientovat se v ekonomickém světě, bude také letošní snahou přiblížit jim, jak správně hospodařit.

Mimo to se též zaměří na zabezpečení na internetu nebo vysvětlí kybernetické útoky a jak na ně reagují banky. Bankovní asociace tak reaguje na tristní výsledky průzkumu finanční gramotnosti (Měšec.cz), z něhož například vyplývá, že mladí lidé, kteří vycházejí střední školu, si mnohdy neumí porovnat parametry jednotlivých půjček a zhodnotit, jestli je pro ně výhodnější úvěr s úrokovou sazbou 10 % ročně nebo 1 % měsíčně. Tuto otázku dokázalo správně zodpovědět jen 38 % dotázaných.

Výuku o tom, jak zacházet s penězi, se snaží zlepšovat rovněž společnost Enhance, která dodává české programy pro interaktivní tabule. Svůj program Peníze pod kontrolou díky podpoře kraje a ministerstva školství nabízí učitelům zdarma (Blesk). Efektivita výuky finanční gramotnosti byla opakovaně zpochybněna výzkumy na toto téma, např. studií ekonoma Shawna Colea z Harvard Business School. Stejně jako v mnoha jiných případech, v ČR podobné studie o efektivitě vzdělávání chybí.

Zdroj:

Informatika se bude učit nově a jak bude vypadat český systém duálního vzdělávání | EDUin. EDUin | Informační centrum o vzdělávání [online]. Dostupné z: https://www.eduin.cz/beduin/informatika-se-bude-ucit-nove-a-jak-bude-vypadat-cesky-system-dualniho-vzdelavani/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek