Úvodní stránka / Aktuálně / Broumovské diskuse otevřou téma Hrdinství a odvahy

Broumovské diskuse otevřou téma Hrdinství a odvahy

Zajímaví hosté, bohatý doprovodný program, diskuse o aktuálních tématech. To vše nabídnou 5. Broumovské diskuse , které se uskuteční 6. až 7. listopadu v broumovském benediktinském klášteře.

Účastníci konference se ohlédnou za hrdinstvím v kontextu našich osmičkových výročí, ale budou hovořit i o hrdinech současnosti a budoucnosti či o odvaze v politice. Diskutovat přijedou hosté z celé České republiky: politolog a filosof Daniel Kroupa, ekonom a pedagog Tomáš Sedláček, spisovatel a nakladatel Jiří Padevět, bývalý předseda Vojenského výbor NATO Petr Pavel, lékařka a zakladatelka hospicové péče v ČR Marie Svatošová, umělec a spoluzakladatel umělecké skupiny Ztohoven Roman Týc, youtuber Karel „Kovy“ Kovář nebo politici Miroslava Němcová, Milan Štěch a Jan Farský.

Konference bude rozdělena do tří diskusních panelů, které budou moderovat novináři David Klimeš, Světlana Witowská, Nora Fridrichová a Daniela Brůhová: Hrdinství a odvaha v českých a evropských dějinách, Hrdinství a odvaha dnes, Hrdinství a odvaha v politice. Na konferenci budou představeny i výsledky průzkumu veřejného mínění na téma hrdinství a odvaha, který exkluzivně pro Broumovské diskuse provádí agentura Ipsos.

Chceme společně hledat odpovědi na mnoho otázek, které souvisí i se současným stavem naší společnosti,“ říká iniciátor konference Jan Školník a uvádí několik příkladů. „Co je dnes silnější – odvaha spolupracovat a věřit si, nebo odvaha hašteřit se? Je hrdinství být činný v politice? Jaký je rozdíl mezi odvahou a bláznovstvím? Jaká je role hrdinů v národní identitě? Těšíme se, že další otázky položí i návštěvníci konference.“

Diskuse jsou otevřené také studentům, pro něž Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov připravilo stipendia, díky kterým získají vybraní studenti zdarma vstup na konferenci, stravování, dopravu i ubytování. Zájemci z řad veřejnosti, kteří by se chtěli konference zúčastnit, si mohou vstupenky zakoupit pohodlně online na úvodní straně webu konference. Kdo by chtěl zůstat déle, nebo přijet dříve, může si pobyt prodloužit podzimní dovolenou a prozkoumat přírodní i architektonické krásy barokního Broumovska.

………

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: 5. Broumovské diskuse otevřou téma Hrdinství a odvahy – Perpetuum – vzdělávání bez hranic. Perpetuum – novinky a trendy ve vzdělávání [online]. Copyright © Scio 2018 [cit. 19.10.2018]. Dostupné z: https://perpetuum.cz/2018/10/5-broumovske-diskuse-otevrou-tema-hrdinstvi-a-odvahy/

 

 

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek