Úvodní stránka / Aktuálně / Rekordní počet učitelů spolupracuje v evropské online komunitě

Rekordní počet učitelů spolupracuje v evropské online komunitě

Počet učitelů zapojených do evropské online komunity eTwinning se letos v říjnu rozrostl na 600 000, což je dvakrát více než v roce 2015. Také komunita českých eTwinnerů oslavuje významný milník. Právě se do ní totiž zaregistroval již desetitisící učitel.

Stalo se tak navíc ve stejný den, kdy v Plzni proběhla Národní konference Erasmus+/eTwinning, kde byli oceňováni realizátoři nejlepších projektů mezinárodní spolupráce škol. Účastníci konference tak měli nejen možnost zúčastnit se řady praktických workshopů, ale také příležitost úspěchy své rozrůstající se komunity náležitě oslavit.

 „Každý rok je pro porotu těžší rozhodovat, kdo si nakonec Národní ceny eTwinning odnese. Množství kvalitních projektů je obrovské a to nás samozřejmě moc těší,“ sdělila Pavla Šabatková, vedoucí Národního podpůrného střediska pro eTwinning.

Portál eTwinning byl založen před 13 lety jako hlavní aktivita e-learningového programu Evropské komise. Od roku 2014 je nedílnou součástí programu Erasmus+ a jedinečným nástrojem pro bezpečnou online spolupráci škol v Evropě. V České republice je eTwinning koordinován Domem zahraniční spolupráce (DZS) a jeho známost a popularita mezi učiteli mateřských, základních i středních škol napříč celou zemí rok od roku roste.

Zdroj:  eTwinning | Komunita evropských škol. Úvod – eTwinning | Komunita evropských škol [online]. Copyright © 2004 [cit. 25.10.2018]. Dostupné z: https://www.etwinning.cz/rekordni-pocet-ucitelu-spolupracuje-v-evropske-online-komunite/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek