Úvodní stránka / Aktuálně / Rekordní počet učitelů spolupracuje v evropské online komunitě

Rekordní počet učitelů spolupracuje v evropské online komunitě

Počet učitelů zapojených do evropské online komunity eTwinning se letos v říjnu rozrostl na 600 000, což je dvakrát více než v roce 2015. Také komunita českých eTwinnerů oslavuje významný milník. Právě se do ní totiž zaregistroval již desetitisící učitel.

Stalo se tak navíc ve stejný den, kdy v Plzni proběhla Národní konference Erasmus+/eTwinning, kde byli oceňováni realizátoři nejlepších projektů mezinárodní spolupráce škol. Účastníci konference tak měli nejen možnost zúčastnit se řady praktických workshopů, ale také příležitost úspěchy své rozrůstající se komunity náležitě oslavit.

„Každý rok je pro porotu těžší rozhodovat, kdo si nakonec Národní ceny eTwinning odnese. Množství kvalitních projektů je obrovské a to nás samozřejmě moc těší,“ sdělila Pavla Šabatková, vedoucí Národního podpůrného střediska pro eTwinning.

Portál eTwinning byl založen před 13 lety jako hlavní aktivita e-learningového programu Evropské komise. Od roku 2014 je nedílnou součástí programu Erasmus+ a jedinečným nástrojem pro bezpečnou online spolupráci škol v Evropě. V České republice je eTwinning koordinován Domem zahraniční spolupráce (DZS) a jeho známost a popularita mezi učiteli mateřských, základních i středních škol napříč celou zemí rok od roku roste.

Zdroj:  eTwinning | Komunita evropských škol. Úvod – eTwinning | Komunita evropských škol [online]. Copyright © 2004 [cit. 25.10.2018]. Dostupné z: https://www.etwinning.cz/rekordni-pocet-ucitelu-spolupracuje-v-evropske-online-komunite/