Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Mathpix podruhé

Mathpix podruhé

Na jaře jsem psala o aplikaci Mathpix, na které se vám líbil převod do LaTexu. Bohužel fungoval jen na iPhone, ale čas trhnul oponou a řada věcí se změnila.

Na https://mathpix.com/ zjistíte, že existuje aplikace pro MacOS, Ubuntu a beta i pro Windows, brzy se asi dočká i ChromeOS.  Vyzkoušela jsem program na Windows i na Macu. Oba tentokrát neřeší příklady, ale právě jen převádí screenshot do Latexu nebo png.

Jak ve Windows?

Po instalaci a spuštění bude Mathpix čekat v liště na stisk Ctrl+Alt+M. Pak jen označíte tažením část obrazovky a je to. Latex máte ve dvou verzích a co s ním uděláte, je jen na vás. Aplikace si také ukládá všechny předešlé převody a najdete je v sekci Reload. Jen jsem zatím nezjistila, jak je vymazat.

Jak v macOS?

Latex získáte vlastně úplně stejně, ale jsou bohatší možnosti výstupu, třeba png soubor ve Windows nenajdete.

A také je tu možnost spolupráce mobilní a desktopové aplikace. Na počítači ve volbě Connect zadáte své telefonní číslo, přijde vám sms s odkazem a to stačí k propojení.  Na mobilu vyberete Send to Desktop a v Reload najdete hotový převod.

A kdybych ještě něco uměla s Latexem, tak bych se radovala ještě víc.

Zdroj: RAMBOUSKOVÁ, Jitka. Co jsem vyzkoušela ve škole a okolním vesmíru [online]. [cit. 26.10.2018]. Dostupný na WWW: http://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=5054