Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Mathpix podruhé

Mathpix podruhé

Na jaře jsem psala o aplikaci Mathpix, na které se vám líbil převod do LaTexu. Bohužel fungoval jen na iPhone, ale čas trhnul oponou a řada věcí se změnila.

Na https://mathpix.com/ zjistíte, že existuje aplikace pro MacOS, Ubuntu a beta i pro Windows, brzy se asi dočká i ChromeOS.  Vyzkoušela jsem program na Windows i na Macu. Oba tentokrát neřeší příklady, ale právě jen převádí screenshot do Latexu nebo png.

Jak ve Windows?

Po instalaci a spuštění bude Mathpix čekat v liště na stisk Ctrl+Alt+M. Pak jen označíte tažením část obrazovky a je to. Latex máte ve dvou verzích a co s ním uděláte, je jen na vás. Aplikace si také ukládá všechny předešlé převody a najdete je v sekci Reload. Jen jsem zatím nezjistila, jak je vymazat.

Jak v macOS?

Latex získáte vlastně úplně stejně, ale jsou bohatší možnosti výstupu, třeba png soubor ve Windows nenajdete.

A také je tu možnost spolupráce mobilní a desktopové aplikace. Na počítači ve volbě Connect zadáte své telefonní číslo, přijde vám sms s odkazem a to stačí k propojení.  Na mobilu vyberete Send to Desktop a v Reload najdete hotový převod.


A kdybych ještě něco uměla s Latexem, tak bych se radovala ještě víc. 

Zdroj: RAMBOUSKOVÁ, Jitka. Co jsem vyzkoušela ve škole a okolním vesmíru [online]. [cit. 26.10.2018]. Dostupný na WWW: http://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=5054

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek