Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Lumilo – inteligentní pomocník učitele

Lumilo – inteligentní pomocník učitele

Autor: Bořivoj Brdička

Přesvědčit učitele, že hlavním smyslem nasazení technologií do výuky je jim pomoci, se nám dlouhodobě nedaří. Jednou z příčin jsou nejspíše jejich obavy, že je technologie možná jednou nahradí. Měli bychom se zamyslet nad tím, zda jsme to již se strašením, kdo všechno bude v blízké budoucnosti nahrazen stroji s umělou inteligencí, nepřehnali. Ve skutečnosti je to trochu jinak. Nemohu nevzpomenout vše říkající bonmot, který jsem poprvé slyšel od Sheryl Nussbaum-Beach: „Učitelé nebudou nahrazeni novými technologiemi, ale učitelé, kteří je nepoužívají, budou nahrazeni těmi, kteří je ve výuce využívají.“ (viz závěr článku Kdy dojde k technologické personalizaci výuky?)

……

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj:

BRDIČKA, Bořivoj. Lumilo – inteligentní pomocník učitele. Metodický portál: Články [online]. 29. 10. 2018, [cit. 2018-10-29]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/21886/LUMILO-–-INTELIGENTNI-POMOCNIK-UCITELE.html>. ISSN 1802-4785.

 

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek