Úvodní stránka / Aktuálně / HOBIT – hodina biologie pro život

HOBIT – hodina biologie pro život

Naučte se s námi, jak zachránit lidský život při závažnějších onemocnění.

Mozková mrtvice nebo srdeční infarkt během života postihne každého druhého z nás a ročně těmto onemocněním podlehne 15 milionů lidí1. Moderní medicína dokáže mnoho úmrtí a následků odvrátit – léčba je ale závislá na včasné pomoci okolí a příjezdu pacienta do nemocnice. Většina lidí však neví, jaké jsou příznaky onemocnění, jak na ně správně reagovat, případně, jak se proti nim preventivně chránit.

Proto jsme se, v čele s předními odborníky na cerebro a kardiovaskulární onemocnění a s podporou pedagogických specialistů, rozhodli vybudovat program HOBIT, který pomocí inovativní metody tzv. simulačních scének učí, jak se v reálných situacích zachovat.

Program HOBIT realizuje Cerebrovaskulární tým Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC).

Pro pedagogy je určitě zajímavá možnost realizovat edukační hodinu programu HOBIT formou e-learningu. Kroky nezbytné pro přihlášení do bezplatného vzdělávacího programu najdete zde: http://projekthobit.cz/index.php/cz/h… S dotazy se na nás můžete obrátit přes e-mail: projekthobit@fnusa.cz.

Více informací naleznete ZDE.

Zdroj: HOBIT – HOdina BIologie pro živoT. [online]. Dostupné z: https://www.projekthobit.cz/index.php/cz/

 

 

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek