Úvodní stránka / Konference a aktivity / Proběhla Národní konference Erasmus+/eTwinning

Proběhla Národní konference Erasmus+/eTwinning

Ve dnech 18. – 20. října 2018 se uskutečnila tradiční Národní konference Erasmus+/eTwinning, tentokrát v západočeské Plzni. Na konferenci se setkali letošní držitelé Cerifikátů kvality eTwinning, úspěšní realizátoři projektů Erasmus+ ve školním vzdělávání, odborníci na ICT ve vzdělávání, zástupci Domu zahraniční spolupráce, ambasadoři eTwinningu a další hosté.

Při zahájení konference ve čtvrtek odpoledne byly předány Certifikáty kvality eTwinning. Každoročně se zvyšující počet těchto uznání, kterých bylo letos uděleno neuvěřitelných 97, je důkazem stále rostoucí kvality projektů na českých školách. Následující den bylo dopoledne věnováno odborným příspěvkům a slavnostnímu předávání Národních cen eTwinning a oceněním za nejlepší projekty Erasmus+. Následovala čtyři kola workshopů na nejrůznější témata spojená se sdílením projektových aktivit, možnostmi programu Erasmus+, jednotlivými fázemi a aspekty projektů eTwinning, různými ICT nástroji a metodikami… v nabídce nechyběla ani eBezpečnost nebo třeba Evropská jazyková cena Label. Sobotní dopoledne bylo ve znamení Codeweeku, iniciativy zaměřené na podporu výuky programování na školách. Účastníci si mohli vybrat ze čtyř různých workshopů, kde si prakticky vyzkoušeli možnosti zábavného učení programování – s robotickými včelkami, ozoboty, microbity a dalšími nástroji. V závěrečném plénu byly pak sdíleny zážitky z jednotlivých workshopů a představeny další možnosti.

Konference byla opět krásnou příležitostí pro sdílení zkušeností, vzájemnou inspiraci a učení.

Fotografie z konference zde.

Prezentace z workshopů:

Naplňování ŠVP skrze projekt

Evropská jazyková cena Label

CLIL

eTwinningové projekty s nejmenšími

Codeweek

Není pouze jedna cesta!

Včelka Bee-Bot v akci

Zdroj:  eTwinning | Komunita evropských škol. Úvod – eTwinning | Komunita evropských škol [online]. Copyright © 2004 [cit. 08.11.2018]. Dostupné z: https://www.etwinning.cz/probehla-narodni-konference-erasmus-etwinning/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek