Úvodní stránka / Konference a aktivity / Proběhla Národní konference Erasmus+/eTwinning

Proběhla Národní konference Erasmus+/eTwinning

Ve dnech 18. – 20. října 2018 se uskutečnila tradiční Národní konference Erasmus+/eTwinning, tentokrát v západočeské Plzni. Na konferenci se setkali letošní držitelé Cerifikátů kvality eTwinning, úspěšní realizátoři projektů Erasmus+ ve školním vzdělávání, odborníci na ICT ve vzdělávání, zástupci Domu zahraniční spolupráce, ambasadoři eTwinningu a další hosté.

Při zahájení konference ve čtvrtek odpoledne byly předány Certifikáty kvality eTwinning. Každoročně se zvyšující počet těchto uznání, kterých bylo letos uděleno neuvěřitelných 97, je důkazem stále rostoucí kvality projektů na českých školách. Následující den bylo dopoledne věnováno odborným příspěvkům a slavnostnímu předávání Národních cen eTwinning a oceněním za nejlepší projekty Erasmus+. Následovala čtyři kola workshopů na nejrůznější témata spojená se sdílením projektových aktivit, možnostmi programu Erasmus+, jednotlivými fázemi a aspekty projektů eTwinning, různými ICT nástroji a metodikami… v nabídce nechyběla ani eBezpečnost nebo třeba Evropská jazyková cena Label. Sobotní dopoledne bylo ve znamení Codeweeku, iniciativy zaměřené na podporu výuky programování na školách. Účastníci si mohli vybrat ze čtyř různých workshopů, kde si prakticky vyzkoušeli možnosti zábavného učení programování – s robotickými včelkami, ozoboty, microbity a dalšími nástroji. V závěrečném plénu byly pak sdíleny zážitky z jednotlivých workshopů a představeny další možnosti.

Konference byla opět krásnou příležitostí pro sdílení zkušeností, vzájemnou inspiraci a učení.

Fotografie z konference zde.

Prezentace z workshopů:

Naplňování ŠVP skrze projekt

Evropská jazyková cena Label

CLIL

eTwinningové projekty s nejmenšími

Codeweek

Není pouze jedna cesta!

Včelka Bee-Bot v akci

Zdroj:  eTwinning | Komunita evropských škol. Úvod – eTwinning | Komunita evropských škol [online]. Copyright © 2004 [cit. 08.11.2018]. Dostupné z: https://www.etwinning.cz/probehla-narodni-konference-erasmus-etwinning/