Úvodní stránka / ICT a vše kolem / I džungle sociálních sítí má svá pravidla

I džungle sociálních sítí má svá pravidla

Autor: Lucie Porazilová

Aplikace Facebooku nebo Instagramu – kolik z nás je v mobilu nemá? Přiznejme si, že lajky a pochvalné komentáře u srdce zahřejí a lákají k opakované návštěvě sítě, ať už se snažíme být jakkoliv nad věcí. Cíleně sdílíme jen hezké okamžiky a špinavé prádlo online nepereme.

Pochvala okolí je stejně opojná naživo jako na internetu. Kdy to celé máme ještě pod kontrolou a kdy už jsme závislí? A jak jsou na tom naše děti, pro které je pohyb na sociálních sítích přirozenější než na hřišti? Letošní ročník konference Perpetuum téma jistě nakousne v nejednom diskusním panelu. Celá se totiž točí kolem digitálního věku, ve kterém všichni dost tápeme. Pojďme se na ni trochu připravit a na sociální sítě se podívat, ještě než dostanou slovo jednotliví řečníci.

Proč neodpovídáš?

Podle loňského výzkumu Britské královské společnosti pro veřejné zdraví ohrožují psychiku nejmladší generace uživatelů čtyři z pěti sociálních sítí. Nejhůř si vede Instagram, který zkrášlujícími filtry vydává za realitu zcela umělý svět. Tlak na dokonalost, který s sebou stylizace fotografií nese, mnohdy narušuje sebedůvěru zejména u dívek. V pubertě hledají vlastní identitu, což měnící se tělo a vysoké nároky okolního světa dvakrát neusnadňují. Mohlo by se zdát, že výrazně náchylnější k úzkostem ze srovnávání na sociálních sítích jsou dívky, ale ani chlapcům se psychické potíže nevyhýbají. 

……

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: PORAZILOVÁ, Lucie. Perpetuum vzdělávání bez hranic [online]. [cit. 9.11.2018]. Dostupný na WWW: https://perpetuum.cz/2018/11/i-dzungle-socialnich-siti-ma-sva-pravidla/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek