Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Sledovat či nesledovat žáky online?

Sledovat či nesledovat žáky online?

Autor: Bořivoj Brdička

Můj názor na minimalizaci rizik spojených s využitím technologií generací Z je známý. Je plně ve shodě např. s doporučením ISTE, jež jasně říká, že se nesmíme koncentrovat na to, co se dělat nemá, ale na to, co se dělat má (viz Co je In a co Out podle ISTE). Správnou cestou je postupné budování osobní zodpovědnosti dětí za to, co dělají online. Nejdůležitějším cílem pak pochopení, že digitální přístroje mohou být skvělým pomocníkem pro osobní růst.

Dobře vím, že dosáhnout ideálního stavu výchovy v oblasti digitálních kompetencí je velice nesnadné. Nejjednodušším řešením problémů proto bohužel často bývá rezignace spojená s restrikcemi, tj. zákazem počítače či mobilu doma, či dokonce znemožnění využívání vlastních zařízení v prostorách celé školy. (Pozor, výjimkou jsou situace, kdy se jedná o nápravu již vzniklé závislosti.)

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: BRDIČKA, Bořivoj. Sledovat či nesledovat žáky online?. Metodický portál: Články [online]. 12. 11. 2018, [cit. 2018-11-13]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/21893/SLEDOVAT-CI-NESLEDOVAT-ZAKY-ONLINE.html>. ISSN 1802-4785.