Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Budoucnost je cloudově modrá, tak na ni studenty připravme už dnes

Budoucnost je cloudově modrá, tak na ni studenty připravme už dnes

Jedním z úkolů školy zcela jistě je připravit studenty na život. Na ten skutečný. A to jak z pohledu tvorby jejich osobnosti, tak i znalostí. Je zřejmé, že vzhledem k velice rychlému vývoji a implementaci technologií není možné dnešní studenty připravit tak, aby jim nabyté znalosti stačily na dalších 10 a více let, spíš méně. Proto je ale víc než kdy jindy důležité, aby se studenti ve školách naučili to, co bude pro ně při nástupu do zaměstnání nebo startování vlastních projektů relevantní a tím je v oblasti IT zcela jistě cloud.

Není pochyb, že cloud je v mnohých školách a organizacích naprosto nedílnou součástí již dnes a je tomu tak dobře, protože asi nikoho z nás nebaví rutinní údržba HW a SW prostředků, když můžeme svůj čas věnovat mnohem smysluplnějším aktivitám. A cloud jako takový bude nabírat na důležitosti i v budoucnu.

Proto je zapotřebí, aby se i ve školách studenti naučili, jak s cloudem pracovat a jak ho využívat, protože i to má nějaká svá úskalí, které je potřebné znát.

K tomu, aby toto vše ve školách úspěšně probíhalo jsou zapotřebí dvě věci – dostupná technologie, kterou chci studenty naučit a někdo, kdo to studenty naučí. Protože to jsou ale poměrně dost oddělené věci, zaměřím se na každou z nich zvlášť.

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích (nejen) ve školách [online]. [cit. 7.12.2018]. Dostupný na WWW: https://www.klatovsky.cz/2018/12/budoucnost-je-cloudove-modra-tak-na-ni.html

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek