Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Mobily v rukou dětí z pohledu rodičů

Mobily v rukou dětí z pohledu rodičů

Autor: Aleš Jaroš

V současné době tráví mládež i děti stále více času s digitálními technologiemi. Působí to v mnohých případech velké problémy, které nesmíme přehlížet. První, kdo by se tím měl zabývat, jsou rodiče. Podívejme se, jak se k tomu postavil osvícený rodič – na technologie orientovaný novinář Stuart Dredge, který šel na věc opravdu vědecky. Prostudoval celou řadu studií, a udělal si pro sebe potřebné závěry [1]. Možná budou zajímat i vás.

1.     Chybí pravidla pro čas, který děti tráví před obrazovkou

Výzkumní pracovníci z Oxfordského internetového institutu a univerzity v Cardiffu prováděli rozhovory s 20 000 rodiči dvou- až pětiletých dětí, kterých se ptali na čas, který tráví jejich děti před obrazovkou, a zda pociťují, že to ovlivňuje jejich spokojenost a chování (viz Children’s screen-time guidelines too restrictive, according to new research). Cílem studie bylo zjistit, zda jsou nová doporučení uváděná Americkou pediatrickou akademií (AAP) správná, pokud omezují dobu sledování obrazovky na jednu hodinu denně pro dvou- až pětileté děti.

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj:  JAROŠ, Aleš. Mobily v rukou dětí z pohledu rodičů. Metodický portál: Články [online]. 03. 01. 2019, [cit. 2019-01-03]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/21943/MOBILY-V-RUKOU-DETI-Z-POHLEDU-RODICU.html>. ISSN 1802-4785.