Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Proč mobily ve škole zakazovat

Proč mobily ve škole zakazovat

Autor: Bořivoj Brdička

Odpůrci technologií ve školách dostali nedávno impulz, díky němuž se napříč civilizovaným světem šíří nová vlna odporu k digitálním technologiím v rukou dětí. Tentokrát je to francouzský zákon, který plošně zakazuje samostatné používání mobilních telefonů ve školách žákům mladším 15 let. Ve skutečnosti byla podobných kampaní již celá řada. Vzpomeňme např. na kritiku Britannicy k Webu 2.0 v letech 2006–8 (Encyclopaedia Britannica a škola 2.0) nebo na populární Spitzerovu digitální demenci z roku 2012 (Digitální demence z pohledu učitele IT), která navzdory zkreslujícím tvrzením má na veřejnost dodnes nemalý vliv.

…….

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj:

BRDIČKA, Bořivoj. Proč mobily ve škole zakazovat. Metodický portál: Články [online]. 07. 01. 2019, [cit. 2019-01-07]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/21948/PROC-MOBILY-VE-SKOLE-ZAKAZOVAT.html>. ISSN 1802-4785.