Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Strojové učení pro nejmenší

Strojové učení pro nejmenší

Autor: Bc. Radim Doležel

Stefania Druga

Stefania Druga vyrostla v Rumunsku. Na vysoké škole dostala příležitost zapojit se do projektu Erasmus Mundus, v jehož rámci si vybrala program Master of Media Engineering for Education (EUROMIME). Během dvouletého magisterského studia navštěvovala tři univerzity, a to ve Francii, Portugalsku a Španělsku. Po dokončení tohoto programu začala pracovat na univerzitě Singularity jako poradce v oblasti vzdělání, kde pomáhala 80 studentům z 36 zemí světa. Stefania spolupracuje se společností Samsung Research na vývoji digitálních zařízení, stala se ambasadorkou dvou mezinárodních festivalů tvořivosti a vynalézavosti MakerFaire a založila hned několik dobročinných projektů.

Na ukázku jsem vybral Hackidemia, Afrimakers a MakerCamp. Hackidemia je mobilní laboratoř pro vynálezce, která umožňuje budoucí generaci přístup k praktickému vzdělávání. Umožnuje jim řešit konkrétní výzvy tak, aby posílili svůj kreativní potenciál. Snaží se poskytnout místním skupinám tvůrců přístup k nejnovějším technologiím a umožnit jim od raného věku řešit lokální problémy (např.: přístup k čisté vodě, k energii, k informacím nebo ke vzdělání).

…..

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: Strojové učení pro nejmenší. Metodický portál: Články [online]. 10. 01. 2019, [cit. 2019-01-11]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/21942/STROJOVE-UCENI-PRO-NEJMENSI.html>. ISSN 1802-4785.

Náhledový obrázek:

Cognimates on Vimeo. Vimeo | We’ve got a thing for video. [online]. Copyright © 2019 Vimeo, Inc. All rights reserved. [cit. 11.01.2019]. Dostupné z: https://vimeo.com/user84996108