Úvodní stránka / ICT a vše kolem / eTwinningová hra Demokracie v nás

eTwinningová hra Demokracie v nás

Při příležitosti Evropského roku 2019 zaměřeného na téma „Demokratická účast“ (Democratic participation) připravilo Národní podpůrné středisko pro eTwinning v ČR (DZS) pro české eTwinnery hru s názvem Demokracie v nás.

Jejím cílem je podpořit povědomí žáků o činnosti Evropského parlamentu a fungování principů zastupitelské demokracie. Jednotlivé úkoly budou spjaty se zastupitelskou demokracií na třech úrovních:

* místní/komunální (zastupitelstvo obce/kraje),

* celostátní (Parlament ČR),

* evropské (Evropský parlament).

Hra bude svým zaměřením vhodná především pro žáky 4. a 5. tříd 1. stupně ZŠ,
žáky 2. stupně ZŠ, gymnázia/SŠ/SOŠ
a bude probíhat ve veřejné virtuální třídě TwinSpace.

Přihlásit do hry se můžete do pondělí 4. 2. 2019 (včetně) splněním úkolu
Začínáme –  představujeme se“:

1) Vytvořte si s žáky třídní/školní pracovní tým a určete si originální název. Nahrajte fotku/obrázek Vaší školy s názvem týmu na e-nástěnku, kterou naleznete ZDE (veřejné TwinSpace). Připojte prosím také informaci, zda máte ve škole aktivní školní parlament. Do hry se může zapojit i více týmů z jedné školy.

2) Ve druhém kroku učitel vyplní krátký registrační dotazník s kontaktními údaji. Všechny zaregistrované týmy, které dokončí zadané úkoly, se mohou těšit na drobné dárky od Národního podpůrného střediska pro eTwinning v ČR (DZS).

Konkrétní 3 interaktivní úkoly, které bude potřeba v rámci soutěže splnit, budou zveřejněny v den jejího začátku, tedy v úterý 5. 2. 2019 (Den bezpečnějšího internetu), a na jejich vypracování budou mít zapojené týmy 2,5 měsíce. Poté budou informace z úkolů shrnuty do finální společné závěrečné aktivity a v Den Evropy, tj. 9. 5. 2019, bude ukončena.

Nejste zkušený eTwinner? Nevadí! Zkušení učitelé (ambasadoři eTwinnning) Vám rádi pomohou. V případě dotazů, nejasností či technických problémů nás kontaktujte
na e-mailu etwinning@dzs.cz.

Plakát je možné stáhnout zde.

Zdroj: – eTwinning | Komunita evropských škol. Úvod – eTwinning | Komunita evropských škol [online]. Copyright © 2004 [cit. 18.01.2019]. Dostupné z: https://www.etwinning.cz/etwinningova-hra-demokracie-v-nas/