Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Finské školství a ICT: 4. Spolupráce, podpora a profesní rozvoj učitelů

Finské školství a ICT: 4. Spolupráce, podpora a profesní rozvoj učitelů

Autor: Marek Lisý

V předchozích dílech jste si mohli všimnout opakujícího se motivu. Chcete-li jako učitel zařadit něco nového z ICT, můžete se obrátit na ICT metodika. Má-li ICT metodik problém, je tu koordinátor metodiků pro celý region, který pomůže problém vyřešit. V podobném duchu, má-li učitel technický problém, má ve škole jiného učitele pro technickou podporu. Pokud si technická podpora na škole neví rady, je tu regionální technická podpora, která jim pomůže. V posledním díle mého miniseriálu se zaměřím na důvody, proč se ve Finsku učitelům dobře pracuje, a popíšu, jak jim systém vytváří prostor k tomu, aby se stali opravdovými profesionály.

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: LISÝ, Marek. Finské školství a ICT: 4. Spolupráce, podpora a profesní rozvoj učitelů. Metodický portál: Články [online]. 24. 01. 2019, [cit. 2019-01-29]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/21952/FINSKE-SKOLSTVI-A-ICT-4-SPOLUPRACE-PODPORA-A-PROFESNI-ROZVOJ-UCITELU.html>. ISSN 1802-4785.