Úvodní stránka / ICT a vše kolem / V Digicentru s micro:bity

V Digicentru s micro:bity

Autor: Jaroslav Mašek

Šplhám po schodech do nejvyššího patra základní školy Labyrinth v Brně. Za každým patrem následuje další a další a vypadá to, že tahle cesta nikdy neskončí. Poslední patro je ovšem jiné. Je tu velká upoutávka Elixíru do škol a to mě uklidní, protože vím, že jsem konečně tady.

Jsem tu první. Pozdravím se s Hanou Kuzníkovou, sympatickou a stále usměvavou vedoucí brněnského Digicentra. Bavíme se spolu o setkání, které za chvíli začne, a mezitím přicházejí další účastníci.

Dnešním tématem jsou BBC micro:biti. S Barborou Havířovou z brněnského gymnázia Elgartova se podíváme na to, co všechno se dá s tímhle britským zázrakem dělat, a hlavně, jak tyto malé destičky zařadit do výuky. Na tuhle část se těším nejvíc.

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj:

MAŠEK, Jaroslav. V Digicentru s micro:bity. Metodický portál: Články [online]. 30. 01. 2019, [cit. 2019-01-30]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/21980/V-DIGICENTRU-S-MICROBITY.html>. ISSN 1802-4785.

Náhledový obrázek:

How you can help micro:bit inspire more young inventors | New Scientist. New Scientist | Science news and science articles from New Scientist [online]. Copyright © Copyright New Scientist Ltd. [cit. 30.01.2019]. Dostupné z: https://www.newscientist.com/article/mg23331090-900-signal-boost-microbit-educational-foundation/