Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Windows aplikace (nejen) pro školství – 36. díl

Windows aplikace (nejen) pro školství – 36. díl

Po delší době je tady další díl populární série a od vydání posledního seznamu tipů a triků se toho v Microsoft Store urodilo opravdu hodně, takže se máte na co těšit.

Sound Meter

Odkaz ke stažení

Situací, kdy je potřeba ve škole měřit úroveň hluku, může nastat plno. Od běžného měření hluku ve třídě až po zajímavé pokusy v rámci nejen přírodovědných předmětu. A Sound Meter Vám s tím samozřejmě pomůže. V rámci měření Vám ukáže nejnižší, nejvyšší a průměrnou naměřenou hodnotu hluku a vše přehledně vykreslí v grafu a časové ose. Perličkou je živá dlaždice, která v nabídce Start ukazuje naměřené výsledky.

iCircuit

Vytvoření funkčního obvodu nemusí být snadné. A v případě nesprávného zapojení i nebezpečné. Tak proč si to nejdříve nevyzkoušet nanečisto v této aplikaci. Vytvářet je možné analogové i digitální obvody z více jak 30 prvků (rezistory, přepínače, kondenzátory a další) a využít můžete například i virtuální multimetr.

Planets Solar System

Planety jsou něco fascinujícího snad pro každého studenta a jejich poznávání ještě více. Díky skvělému grafickému zpracování ve formě animace bude každého takové poznávání bavit, polohu veškerých planet a jejich měsíců. Planety je také možné natáčet dle potřeby a tak je možné se na ně podívat a objevovat opravdu z každé strany.

Učíme se a hrajeme si Angličtina/Francouzština/Němčina/Španělština/Ruština

Odkaz ke stažení:
Naučit se cizí jazyk bude asi přání mnohých z nás. A když už jeden jakž takž umíme, chceme se naučit další. Protože to prostě dnes je zapotřebí. Tato vzdělávací aplikace se Vás to formou hry pokusí naučit, a to včetně správné výslovnosti a pravopisu. Využívá prvky vizuální paměti, která pomáhá lépe si zapamatovat vyučovanou látku, která je řazena do přehledných témat.

Fast Math Quiz

Rychlé procvičení na konci hodiny nebo v rámci domácí přípravy se může hodit a tato aplikace Vám, jak již z názvu vyplývá, rozhodně pomůže. Můžete si nastavit časové rozmezí kvízu, vybrat, jaké matematické operace chcete procvičovat a vytvářet si i různé profily uživatelů. U matematických operací lze i nastavit, s jak velkými čísly chcete procvičování provádět. Tak 3,2,1 – hodně štěstí.

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích (nejen) ve školách [online]. [cit. 6.2.2019]. Dostupný na WWW: https://www.klatovsky.cz/2019/02/windows-aplikace-nejen-pro-skolstvi-36.html