Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Tvoříme Wikipedii – díl 1.: BETT aneb encyklopedické heslo v pěti bodech

Tvoříme Wikipedii – díl 1.: BETT aneb encyklopedické heslo v pěti bodech

Autor: Jaroslav Mašek

I. JE TO VÝZNAMNÉ?

Když dokončuji tento článek (začátek února 2019), žádná zmínka o BETTu na české Wikipedii není. První otázka se tedy okamžitě nabízí. Proč tomu tak je? Možná je to tím, že informace o vzdělávacím veletrhu není až zase tak encyklopedicky významná, aby musela mít na Wikipedii své encyklopedické heslo.
Na otázku encyklopedické významnosti bychom se u každého tématu vždy měli ptát hned na počátku a ověřit, zda podmínky významnosti splňuje.

II. OD VÝZNAMNOSTI KE STRUKTUŘE

Když dojdeme k závěru, že si dané téma (v tomto případě veletrh BETT) zaslouží své místo ve Wikipedii, můžeme začít přemýšlet o struktuře konkrétního článku.
Jako výchozí bod nám může posloužit encyklopedické heslo o BETTu na anglické Wikipedii.

………

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: MAŠEK, Jaroslav. Tvoříme Wikipedii – díl 1.: BETT aneb encyklopedické heslo v pěti bodech. Metodický portál: Články [online]. 13. 02. 2019, [cit. 2019-02-13]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/21946/TVORIME-WIKIPEDII-–-DIL-1-BETT-ANEB-ENCYKLOPEDICKE-HESLO-V-PETI-BODECH.html>. ISSN 1802-4785.

 

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek