Úvodní stránka / Konference a aktivity / FORUM mateřských škol

FORUM mateřských škol

MŠ v roce 2019 – financování, motivace, legislativa

18. 3. 2019, TOP HOTEL Praha

O konferenci

V pořadí již 15. konání celostátní konference pro vedení mateřských škol opět přináší nezbytný přehled nových i stávajících povinností v roce 2019. Tentokrát se v rámci přednášek detailně zaměříme na práva a kompetence ředitelů v průběhu správního řízení – jakých předpisů se musí ředitelé držet, jaké pravomoci má zřizovatel nebo jaké jsou zásady správního řízení.

Dále nabídneme pravidelný přehled legislativních novinek – věnovat se budeme plánované novele školského zákona, změně zákona o pedagogických pracovnících nebo představení dlouho avizované novely inkluzivní vyhlášky. Navíc ve světle novely financování regionálního školství doporučíme, jak sestavit rozpočet školky podle PHmax na další období a nedopustit se zbytečných chyb.

Společně se podíváme také na budování spolupráce se speciálně pedagogickými centry a pedagogické-psychologickými poradnami, konkrétně upřesníme, za jakých podmínek a s jakými problémy se na obě instituce mohou školy obracet. Jako poslední téma jsme tentokrát zvolili motivaci pedagogů ve světle rostoucího výskytu syndromu vyhoření mezi pedagogy mateřských škol.

Více informací ZDE.

Zdroj: FORUM mateřských škol – tradiční konference pro mateřské školy. FORUM mateřských škol – tradiční konference pro mateřské školy [online]. Copyright © [cit. 14.02.2019]. Dostupné z: http://forumms.cz/?akce=13758/1&utm_medium=PPC&utm_source=sklik&utm_campaign=13758/1

 

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek