Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Windows aplikace (nejen) pro školství – 37. díl

Windows aplikace (nejen) pro školství – 37. díl

DINOZZ – 3D Omalovánky

Odkaz ke stažení

 

Omalovánky baví snad každé dítě. Ale s příchodem nových technologií a jejich možností přichází i nové možnosti malování a tím jsou 3D omalovánky. I když Vás třeba omalovánky nebaví, tyto prostě musíte zkusit, protože malování na trojrozměrný model dinosaura, který se u toho navíc hýbe, to nikde jinde nezažijete.

Monsters – zábavná kreslící kniha

Odkaz ke stažení

Příšerky všeho druhu naservírované přímo na talíři, pardon, na papíru. Využijte Vaše oblíbené nástroje jako jsou štětce, tužky a pastelky a ponořte se do dokončení barevného podání některé z připravených příšerek. A co víc, Vaše malování si můžete zaznamenat jako video a kdykoliv později se tak kochat malířským talentem, který ve Vás zcela jistě je.
 

 

Math & Match

Další ukázková aplikace toho, jakým způsobem lze propojit hraní a učení se. Zkombinujte pexeso a matematické procvičování a výsledkem je Math&Match. Hra nabízí 6 možností procvičování se 3 různými úrovněmi obtížnosti, takže si vybere opravdu každý. Ty nejlepší výsledky pak můžete snadno sdílet. Procvičování paměti a matematiky je vhodné pro všechny věkové kategorie.

 

 

Complete Anatomy

Pokud chcete kompletně anatomii lidského těla, máte jedinečnou šanci. Tuto aplikaci používají na více jak 200 univerzitách po celém světě a to i z důvodu, že zpracovaná anatomie je opravdu komplexní. Nabízí pohled nejen na kostru, ale i na svaly, srdce, mnoho typů soustav a součástí je více jak 1000 animací a knihovna dalších vzdělávacích materiálů. Pokud Vás anatomie zajímá, tato aplikace ve Vaši knihovně nesmí chybět.

 

 
Logopedie

Tato aplikace je neocenitelným pomocníkem všem dětem s vadou výslovnosti. Najdete v ní procvičování všech problémových hlásek a jejich spojení. Nejedná se však o nutné opakování slov, ale i zde najdete procvičování formou hry pexeso, kde si navíc procvičí i paměť. Pro některé hlásky používá osvědčené postupy (například záměna R za D), které jsou standardem i v logopedických poradnách.

 

 

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích (nejen) ve školách [online]. [cit. 18.2.2019]. Dostupný na WWW: https://www.klatovsky.cz/2019/02/windows-aplikace-nejen-pro-skolstvi-37.html

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek