Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Třídní učitel 2.0 – díl 1.: e-mail

Třídní učitel 2.0 – díl 1.: e-mail

Autor: Jaroslav Mašek

Jako třídní učitel především komunikujete – s vašimi žáky, jejich rodiči, učiteli, kteří vaše žáky učí, s učiteli, kteří vaše žáky neučí, s výchovnými poradci, speciálními pedagogy, metodiky prevence, techniky IT, vedením školy a celou řadou dalších lidí.

A k těmto komunikacím potřebuje použít nějaké ty technologie. Dnes se společně podíváme na tu e-mailovou.

Žádná komunikace po soukromých e-mailech

Samozřejmě, mí studenti mají svůj školní e-mail (ano, má anonymní podobu, nikoliv jméno.příjmení@škola.cz) pro školní e-mailovou komunikaci zejména s vyučujícími, vedením školy a ostatními lidmi ze školy. A na ten jim píšu ze svého školního e-mailu (tedy žádná komunikace po soukromých emailech).

Když však chci komunikovat se všemi, nemám vytvořený interní mailing list, ale používám k tomu skupinový e-mail na doméně školy (názevtřídy@škola.cz).

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: MAŠEK, Jaroslav. Třídní učitel 2.0 – díl 1.: e-mail. Metodický portál: Články [online]. 20. 02. 2019, [cit. 2019-02-20]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/21956/TRIDNI-UCITEL-20-–-DIL-1-E-MAIL.html>. ISSN 1802-4785.