Úvodní stránka / Konference a aktivity / Soutěž: European Money Quiz

Soutěž: European Money Quiz

European Money Quiz – celoevropská soutěž ve finanční gramotnosti se uskuteční v roce 2019 již podruhé a jejím cílem je zlepšit finanční znalosti žáků ve věku od 13 do 15 let.

Soutěž bude probíhat ve dvou fázích. Nejprve jako celostátní (národní) soutěž tříd v každé ze zapojených zemí. A poté celoevropské finále, které se uskuteční 7. května 2019 v Bruselu a kterého se zúčastní vítězné týmy, resp. zástupci vítězné třídy z každé země. Vítězové celoevropského finále budou prohlášeni za šampiony roku 2019 a získají odměnu pro svoji třídu. Soutěž bude probíhat a přípravné testy bude možné si zkoušet na platformě Kahoot!.

Soutěž European Money Quiz je iniciativou evropského bankovního sektoru, který již pátým rokem pod záštitou Evropské bankovní federace (EBF) organizuje tzv. Evropský týden peněz (European Money Week) – osvětový týden na podporu finančního vzdělávání v celé Evropě. Kromě různorodých aktivit, kterým se jednotlivé země věnují v průběhu celého roku, se vždy během jednoho březnového týdne uskuteční ve 30 zemích Evropy stovky setkání, rozhovorů, učebních hodin a jiných aktivit věnovaných rozvoji finančního vzdělávání dětí, a někdy i dospělých.

Schopnost vyznat se v dnešním „finančním“ světě a řídit své osobní finance, je důležitá pro každého, zejména pro mladé lidi. V tomto roce bude Evropský týden peněz probíhat v týdnu od 25. do 29. března.

Termíny prvního kola soutěže proběhnou právě během Evropského týdne peněz – tedy v týdnu od 25. – 29. 3. 2019.

Více informací naleznete ZDE.

Zdroj: AUTOR NEUVEDEN. European money quiz [online]. [cit. 21.2.2019]. Dostupný na WWW: http://www.europeanmoneyquiz.cz/informace-o-soutezi-pro-ucitele/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek