Úvodní stránka / Konference a aktivity / Soutěž: European Money Quiz

Soutěž: European Money Quiz

European Money Quiz – celoevropská soutěž ve finanční gramotnosti se uskuteční v roce 2019 již podruhé a jejím cílem je zlepšit finanční znalosti žáků ve věku od 13 do 15 let.

Soutěž bude probíhat ve dvou fázích. Nejprve jako celostátní (národní) soutěž tříd v každé ze zapojených zemí. A poté celoevropské finále, které se uskuteční 7. května 2019 v Bruselu a kterého se zúčastní vítězné týmy, resp. zástupci vítězné třídy z každé země. Vítězové celoevropského finále budou prohlášeni za šampiony roku 2019 a získají odměnu pro svoji třídu. Soutěž bude probíhat a přípravné testy bude možné si zkoušet na platformě Kahoot!.

Soutěž European Money Quiz je iniciativou evropského bankovního sektoru, který již pátým rokem pod záštitou Evropské bankovní federace (EBF) organizuje tzv. Evropský týden peněz (European Money Week) – osvětový týden na podporu finančního vzdělávání v celé Evropě. Kromě různorodých aktivit, kterým se jednotlivé země věnují v průběhu celého roku, se vždy během jednoho březnového týdne uskuteční ve 30 zemích Evropy stovky setkání, rozhovorů, učebních hodin a jiných aktivit věnovaných rozvoji finančního vzdělávání dětí, a někdy i dospělých.

Schopnost vyznat se v dnešním „finančním“ světě a řídit své osobní finance, je důležitá pro každého, zejména pro mladé lidi. V tomto roce bude Evropský týden peněz probíhat v týdnu od 25. do 29. března.

Termíny prvního kola soutěže proběhnou právě během Evropského týdne peněz – tedy v týdnu od 25. – 29. 3. 2019.

Více informací naleznete ZDE.

Zdroj: AUTOR NEUVEDEN. European money quiz [online]. [cit. 21.2.2019]. Dostupný na WWW: http://www.europeanmoneyquiz.cz/informace-o-soutezi-pro-ucitele/