Úvodní stránka / ICT a vše kolem / BYOD, ano či ne?

BYOD, ano či ne?

Autor: Pavel Bárta

O rozvoji fenoménu BYOD se nemá smysl dlouze rozepisovat, protože každý, kdo zavítá na tento web, pravděpodobně dokáže vyhledat i celou řadu informací přímo k dané problematice. Rád bych se tak oprostil o vysvětlování základních principů tohoto přístupu k výuce, a několik dalších odstavců bych rád věnoval spíše osobním praktickým zkušenostem.

Vhodnost zařazení BYOD aktivit ve výuce není omezena zaměřením, či typem školy, ale kde jinde by mohla nastat vhodnější příležitost než na průmyslovce, a to s obory, které jsou orientovány na výuku informačních technologií. Potenciál „blízkosti“ žáků směrem k mobilním technologiím je zcela jistě vyšší než na ostatních typech škol.

Nechal jsem se tedy inspirovat na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, kde momentálně studuji navazující magisterské studium (studijní předmět Interaktivní technologie ve vzdělávání), a začal uvažovat o tom, že sám podobné aktivity vyzkouším i se svými žáky v běžné výuce. V mém případě se jednalo o studenty třetího ročníku, oboru informačních technologií, předmět počítačové sítě.

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj:  BÁRTA, Pavel. BYOD, ano či ne?. Metodický portál: Články [online]. 21. 02. 2019, [cit. 2019-02-22]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/21970/BYOD-ANO-CI-NE.html>. ISSN 1802-4785.