Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Třída budoucnosti jako koncept práce s prostorem ve třídě

Třída budoucnosti jako koncept práce s prostorem ve třídě

Autor: Ondřej Neumajer

Prostředí Future Classroom Lab je ukázkovým konceptem školního prostoru, ve kterém se mísí prvky aktivního učení podporované vhodným uspořádáním prostoru a přítomností digitálních technologií. Takové prostředí umožňuje zohlednit proměňující se roli učitele i žáka a poukázat na odlišné styly učení. Obdobný prostor lze zařídit v téměř každé škole.

Mozek mladého člověka je extrémně flexibilní a dovede ke svému učení využívat většinu situací, které dítě zažije. Pokud ale dosahování výukových cílů podpoříme kromě vhodných metod i adekvátně uspořádaným prostorem, a navíc v něm budeme účelně využívat digitální technologie, může být výuka ve školách mnohem efektivnější, nežli tomu v dnes převládajícím uspořádání škol a tříd bývá.

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: NEUMAJER, Ondřej. Třída budoucnosti jako koncept práce s prostorem ve třídě. Metodický portál: Články [online]. 28. 02. 2019, [cit. 2019-03-01]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22009/TRIDA-BUDOUCNOSTI-JAKO-KONCEPT-PRACE-S-PROSTOREM-VE-TRIDE.html>. ISSN 1802-4785.