Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Tvorba podcastů s aplikací Anchor

Tvorba podcastů s aplikací Anchor

Autor: Jan Vais

Má v dnešní době sociálních sítí a youtubových videí podcast ještě smysl, nebo je již součástí historie a pro budoucnost se nehodí?

Co že je to vlastně podcast?

Myšlenka podcastů vznikla jako náhrada rozhlasového vysílání, jako modernější, pružnější varianta, kterou může „vysílat“ každý. Podle Oxfordského slovníku podcast znamená: Digitální zvukový soubor dostupný na Internetu pro stahování do počítače nebo mobilního zařízení, typicky dostupný jako série epizod. Nové epizody mohou být automaticky odebírány posluchači. Jinými slovy lze říct, že tvůrce podcastů, ať už se jedná o jednotlivce nebo organizaci, nahraje zvukový záznam. Ten se většinou skládá z kombinace mluveného slova, zvuků a hudby. Tyto záznamy jsou řazeny do sérií epizod, stejně jako písničky do alba. Posluchač si pak pouze vybírá zdroje, ze kterých chce podcasty odebírat.

Jednou z možností, jak tvořit podcasty, je využití aplikace Anchor. Jedná se o nástroj pro tvorbu a správu vlastních podcastů. Současně ji lze použít i pro poslech. Je však otázkou, zda její kvalita skutečně odpovídá hodnocení 4,4 z 5 hvězdiček na Google Play?

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: VAIS, Jan. Tvorba podcastů s aplikací Anchor. Metodický portál: Články [online]. 07. 03. 2019, [cit. 2019-03-07]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22012/TVORBA-PODCASTU-S-APLIKACI-ANCHOR.html>. ISSN 1802-4785.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek