Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Tvorba podcastů s aplikací Anchor

Tvorba podcastů s aplikací Anchor

Autor: Jan Vais

Má v dnešní době sociálních sítí a youtubových videí podcast ještě smysl, nebo je již součástí historie a pro budoucnost se nehodí?

Co že je to vlastně podcast?

Myšlenka podcastů vznikla jako náhrada rozhlasového vysílání, jako modernější, pružnější varianta, kterou může „vysílat“ každý. Podle Oxfordského slovníku podcast znamená: Digitální zvukový soubor dostupný na Internetu pro stahování do počítače nebo mobilního zařízení, typicky dostupný jako série epizod. Nové epizody mohou být automaticky odebírány posluchači. Jinými slovy lze říct, že tvůrce podcastů, ať už se jedná o jednotlivce nebo organizaci, nahraje zvukový záznam. Ten se většinou skládá z kombinace mluveného slova, zvuků a hudby. Tyto záznamy jsou řazeny do sérií epizod, stejně jako písničky do alba. Posluchač si pak pouze vybírá zdroje, ze kterých chce podcasty odebírat.

Jednou z možností, jak tvořit podcasty, je využití aplikace Anchor. Jedná se o nástroj pro tvorbu a správu vlastních podcastů. Současně ji lze použít i pro poslech. Je však otázkou, zda její kvalita skutečně odpovídá hodnocení 4,4 z 5 hvězdiček na Google Play?

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: VAIS, Jan. Tvorba podcastů s aplikací Anchor. Metodický portál: Články [online]. 07. 03. 2019, [cit. 2019-03-07]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22012/TVORBA-PODCASTU-S-APLIKACI-ANCHOR.html>. ISSN 1802-4785.