Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Hazardní hraní v počítačových hrách

Hazardní hraní v počítačových hrách

Autor: Martin Beneš

Sází děti prostřednictvím počítačových her, aniž by o tom věděly?
Jsou počítačové hry prvotním stimulem pro vznik patologického hráčství?

Přístup k online kasinům je pro děti a mladistvé mnohem snazší, než tomu bylo dříve. To může být způsobeno politikou nelegálních kasin a hazardních portálů, které nevyžadují ověření identity sázkaře a ani nezjišťují, zda dosáhl plnoletosti. Prostřednictvím některých počítačových her se dětem a mladistvým otevírá svět hazardu. V čem to spočívá?

Tyto hry zpravidla umožňují uživateli získat virtuální předměty, tedy něco, co existuje pouze jako abstraktum v rámci dané počítačové hry, za což se ale platí reálnými penězi. V tuto chvíli neřešíme, jakou cestou jsou předměty získávány, zajímá nás, jestli je možné s nimi obchodovat – tj. měnit jejich majitelé, či je vyměňovat. Jakmile se objeví na trhu hra tohoto typu, téměř vzápětí vznikne řada webových portálů věnovaných hazardním hrám a zprostředkovávání výměn za úplatu. Nezletilý́ může také sázet přímo ve hře, aniž by si to uvědomoval. Stačí si koupit za reálné peníze klíč a otevřít jím fiktivní truhlu s neznámým obsahem (anglicky case).

Celý článek ZDE.

Zdroj: BENEŠ, Martin. Hazardní hraní v počítačových hrách. Metodický portál: Články [online]. 14. 03. 2019, [cit. 2019-03-15]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22010/HAZARDNI-HRANI-V-POCITACOVYCH-HRACH.html>. ISSN 1802-4785.