Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Děti ve světě chytrých telefonů. Nabízíme 5 tipů na vzdělávací aplikace

Děti ve světě chytrých telefonů. Nabízíme 5 tipů na vzdělávací aplikace

Autor: Dominik Lipovský

Rostou obavy z kvantity i kvality času, který dnešní děti stráví na telefonu. Přes nesporná nebezpečí, jaké může pro děti takový čas znamenat, existují i aplikace, které vidí digitální svět jako prostor pro jejich vzdělávání. Rozhodli jsme se na pár z nich blíže podívat.

Matemág

Mobilní hra Matemág zabalila učení matematiky, nebo v jejím podání „matemagie“, do krásné 2D grafiky a skvěle dabovaného příběhu o holčičce a klukovi, kteří se pro „matemagii“ nadchli a rozhodli se ji naučit. Hra je doporučena dětem do 10 let, v rámci hry je pak obtížnost rozdělena do čtyř kategorií – na děti předškolní, děti z první třídy, z třídy druhé a děti starší než předešle uvedené.

Její didaktický obsah je založen na Hejného metodě a tým společnosti TechSophia při jejím vývoji spolupracoval s experty na vzdělávání z organizace H-Mat pod taktovkou Milana Hejného samotného. Hejného metoda vidí matematiku jako hledání řešení určitého problému. Její výuka se zakládá na myšlence, že dítě toto řešení samo objeví. Jako přínosné vidí už samotné hledání.

Na děti čekají logické a matematické úlohy, které posunují příběh hry a bez jejichž splnění se nedá dostat dál.

Jedna třetina hry je zdarma, za plnou verzi už si připlatíte. A existují také levnější aplikace Matemág, které však obsahují jen jeden typ cvičení. Navíc, jak vám sama aplikace při nákupu připomíná: „Vzdělání je nejlepší investice.“ Aplikace je dostupná na Google Play.

Zdroj: Matemág

……..

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: LIPOVSKÝ, Dominik. Perpetuum vzdělávání bez hranic [online]. [cit. 18.3.2019]. Dostupný na WWW: https://perpetuum.cz/2019/03/deti-ve-svete-chytrych-5-tipu-na-vzde-telefonu-nabizimelavaci-aplikace/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek