Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Skenujeme s Office Lens

Skenujeme s Office Lens

Na posledních několika školeních jsem jen tak mimochodem zmínila, že iPadem lze rychle “skenovat”. Měla jsem za to, že to tak známé a tak učitelské, že to každý musí vědět. Už vím, že nemusí.

Tak kdybyste neměli na svém (nejlépe) mobilu žádnou skenovací aplikaci, tak začněte od Office Lens (iOS, Android). Nic jednodušší snad není. Cvaknete si list papíru nebo klidně bílou tabuli, aplikace sama srovná a vyčistí co jde, vy jen uložíte hotový výsledek.

„Nic jednoduššího snad není.“

Pokud byste hledali nějaké bohatší možnosti a kvalitnější výstupy, podívejte se třeba na CamScanner.

Zdroj:

RAMBOUSKOVÁ, Jitka. Co jsem vyzkoušela ve škole a okolním vesmíru [online]. [cit. 1.4.2019]. Dostupný na WWW: http://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=5458

Náhledový obrázek:

Office Lens comes to iPhone and Android – Microsoft 365 Blog. Microsoft Corporation [online]. Dostupné z: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2015/04/02/office-lens-comes-to-iphone-and-android/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek