Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak (ne)používat technologie – díl 2.: pracovní workflow

Jak (ne)používat technologie – díl 2.: pracovní workflow

Autor: Jaroslav Mašek

V minulém dílu jsem se krátce zmínil o svém ekosystému a výhodách, které mi přináší. S ekosystémem velmi úzce souvisí mé pracovní workflow. Přesněji řečeno, ono můj ekosystém doplňuje. Pokud bych však měl každé zařízení na jiné platformě, právě na vhodně nastaveném workflow bych svůj ekosystém mohl vybudovat.

Cloudové forkflow jako základ pro váš ekosystém

Prvním a základním bodem mého workflow, a současně i ekosystému, je cloud. Ať už ten od Googlu, Microsoftu, Adobe nebo Applu. Používám je všechny, v různých situacích, většinou v provázanosti na aplikace, které jsou v nich dostupné. Každý z nich má pro mě své výhody, proč ho preferuji: Google aplikace a cloudová řešení vč. Google Disku pro jejich jednoduchost a intuitivnost, Microsoft online řešení s OneDrive úložištěm pro jejich provázanost s Office 365, Adobe Creative Cloud zase pro jeho integraci do Adobe aplikací, a Apple iCloud pro jeho provázanost s Apple ekosystémem, který vede napříč všemi zařízeními s iOS, WatchOS, tvOS a MacOS.

…..

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: MAŠEK, Jaroslav. Jak (ne)používat technologie – díl 2.: pracovní workflow. Metodický portál: Články [online]. 03. 04. 2019, [cit. 2019-04-04]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22025/JAK-NEPOUZIVAT-TECHNOLOGIE-–-DIL-2-PRACOVNI-WORKFLOW.html>. ISSN 1802-4785.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek