Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Windows aplikace (nejen) pro školství – 39. díl

Windows aplikace (nejen) pro školství – 39. díl

Holotour

Odkaz ke stažení

Výuka zeměpisu budoucnosti. Ale dostupná tady a teď. Stačí si jen nasadit brýle a můžete se okamžitě přenést do Říma nebo Machu Picchu. A co více, podíváte se i do míst, kam běžný návštěvník nemůže. Virtuální a smíšená realita přináší téměř neomezené možnosti a tak si můžete i vychutnat, jaké to bylo v roli Césara v dobách největší slávy Kolosea.

Gravity Lab

Odkaz ke stažení

Skvělá puzzle hra se zaměřením na fyziku a elektroniku. Vašim úkolem je na lunární stanici vybudovat funkční zařízení, které pomůže se vypořádat s mnoha nelehkými úkoly. A tak na Vás čeká více jak 20 levelů a 60 jedinečných skládaček. Vyzkoušet si, jaké je to být vědcem na vesmírné stanici se snazší, než si myslíte.

Easy Map 3D

Odkaz ke stažení

Proletět se po světě a podívat se na ty nejzajímavější místa je snem asi každého z nás a Easy Map 3D Vám jej splní. Díky využití zdrojů z více mapových podkladů bude zobrazení světa opravdu reálné a to i např. včetně popisků zajímavých míst. Tak nastartujte ovladače a vyleťte obhlédnout svět.

Galaxy Explorer

Odkaz ke stažení

Když nemůžete letět vy do vesmíru, proč by nemohl přiletět vesmír za Vámi. Prohlédněte si uprostřed Vaší třídy nebo obývajícího pokoje celou sluneční soustavu, jednotlivé planety, obejděte je dokola, podívejte se na jejich měsíce, přibližte si je dle potřeby a vzdělávejte se. Blíž se k planetám asi nikdy nedostanete.

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích (nejen) ve školách [online]. [cit. 11.4.2019]. Dostupný na WWW: https://www.klatovsky.cz/2019/04/windows-aplikace-nejen-pro-skolstvi-39.html