Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Tvoříme Wikipedii – díl 3.: WMF aneb aktualizujeme Wikipedii

Tvoříme Wikipedii – díl 3.: WMF aneb aktualizujeme Wikipedii

Autor: Jaroslav Mašek

Určitě se vám to na Wikipedii někdy stalo, podobně jako jedné z mých účastnic na nedávném workshopu s učiteli. Článek, který vyhledala, byl zastaralý. Zjistila to jen díky tomu, že místo popisované v článku dobře zná. Kdybych tento text četl já, vůbec bych na to nepřišel.

Vhodné formulace mohou zajistit delší aktuálnost textů.

Asi se shodneme na tom, že zastaralé informace v encyklopedických heslech na Wikipedii její kredit příliš nepozvednou. Neaktuální informace se stávají neúmyslně dezinterpretující a nepřímo též nepravdivé. Wikipedie by zkrátka na aktuálnost měla klást velký důraz. Lze jí dosáhnout například pravidelnou kontrolou a aktualizací zastaralých textů nebo volbou takových formulací v encyklopedickém stylu jednotlivých hesel, které zajistí jejich co nejdelší aktuálnost a přesnost.

…..

Celý článek ZDE.

Zdroj: MAŠEK, Jaroslav. Tvoříme Wikipedii – díl 3.: WMF aneb aktualizujeme Wikipedii. Metodický portál: Články [online]. 10. 04. 2019, [cit. 2019-04-12]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22052/TVORIME-WIKIPEDII-–-DIL-3-WMF-ANEB-AKTUALIZUJEME-WIKIPEDII.html>. ISSN 1802-4785.