Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Třídní učitel 2.0 – díl 3.: fotografie

Třídní učitel 2.0 – díl 3.: fotografie

Autor: Jaroslav Mašek

Hned v polovině září jsem to musel vyřešit. Vrátili jsme se právě z adaptačního kurzu, na kterém jsem pořídil přes 200 fotografií a k tomu asi 50 videí (na jejich sdílení se detailněji podíváme v příštím dílu), a ty jsem se chystal svým žákům nasdílet.

Platformy pro sdílení fotografií

Okamžitě mě napadly dvě velké platformy, které mám se sdílením fotografií spojeny. Flickr a Google Fotky. Vyžadoval jsem od nich v podstatě jen tři věci: jednoduchost, přehlednost a bezpečnost.

Na poslední z vyjmenovaných kritérií jsem přitom kladl největší důraz. Od samého počátku jsem nechtěl, aby fotografie a videa s mými patnáctiletými žáky visela veřejně na internetu a mohl je kdokoliv vidět.

…..

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj:

MAŠEK, Jaroslav. Třídní učitel 2.0 – díl 3.: fotografie. Metodický portál: Články [online]. 24. 04. 2019, [cit. 2019-04-29]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22060/TRIDNI-UCITEL-20-–-DIL-3-FOTOGRAFIE.html>. ISSN 1802-4785.