Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak (ne)používat technologie – díl 3.: Notifikace a pre/prokrastinace

Jak (ne)používat technologie – díl 3.: Notifikace a pre/prokrastinace

Autor: Jaroslav Mašek

Notifikace. Někdy si říkám, že právě ony stojí nejvíc za našimi návyky v používání technologií. V prvním dílu jsem vám prozradil, jak je mám nastaveny na jednotlivých zařízeních napříč ekosystémem. Než jsem ale do tohoto stádia dospěl, prošel jsem si notifikačním dětstvím a jeho následným dospíváním, které obě netrvaly tak dlouho jako ty klasické, ale taky to nebyla záležitost týdnů. A myslím, že to tak je u každého z nás.

Vzpomínám si na úplné začátky, kdy všechny aplikace ve výchozím stavu notifikovaly, a mě ani nenapadlo to měnit. Byl jsem otrokem svých zařízení s duplicitními notifikacemi, někdy upozorňující tolikrát v rámci stejné aplikace, na kolika zařízeních tato aplikace byla. V tomto notifikačně/reakčním režimu se vybudoval můj návyk, který se stal zlozvykem, a já si to vůbec neuvědomoval.

……..

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: MAŠEK, Jaroslav. Jak (ne)používat technologie – díl 3.: Notifikace a pre/prokrastinace. Metodický portál: Články [online]. 01. 05. 2019, [cit. 2019-05-02]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22072/JAK-NEPOUZIVAT-TECHNOLOGIE-–-DIL-3-NOTIFIKACE-A-PREPROKRASTINACE.html>. ISSN 1802-4785.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek