Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Tvoříme Wikipedii – díl 4.: Wikipedie v českém jazyce a literatuře

Tvoříme Wikipedii – díl 4.: Wikipedie v českém jazyce a literatuře

Autor: Jaroslav Mašek

Zamýšlíme-li se nad různými způsoby integrace Wikipedie do vzdělávání, pak ta, která nás pravděpodobně napadne jako první, je v rámci konkrétního předmětu či více předmětů současně, ať už se bude jednat o editační či needitační aktivity. Nejblíže má Wikipedie v tomto směru patrně k českému jazyku a literatuře (dále jen ČJL).

Zaměřme se v tomto předmětovém pojetí nyní více na aktivity editační. Ty lze rozdělit v zásadě do dvou skupin: první se zaměřují na úpravy textů (pravopisné a jazykové), druhé pak na samotnou tvorbu či doplnění již existující textů, tematicky zaměřených právě na český jazyk a literaturu.

….

Celý článek naleznete ZDE.

MAŠEK, Jaroslav. Tvoříme Wikipedii – díl 4.: Wikipedie v českém jazyce a literatuře. Metodický portál: Články [online]. 15. 05. 2019, [cit. 2019-05-15]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22097/TVORIME-WIKIPEDII-–-DIL-4-WIKIPEDIE-V-CESKEM-JAZYCE-A-LITERATURE.html>. ISSN 1802-4785.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek