Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Typy učitelů z pohledu vzdělávacích technologií

Typy učitelů z pohledu vzdělávacích technologií

Autor: Bořivoj Brdička

Že se učitelé v tom, jak využívají ve výuce technologie, liší, samozřejmě víme. Doposud jsme je rozlišovali primárně na ty, kteří je odmítají (technopesimisté), a na ty, kteří je aplikují (technooptimisté). Doktorand Kenneth E. GravesColumbia University v New Yorku se rozhodl v rámci své dizertační práce udělat trochu detailnější klasifikaci. Nakonec z toho byl vítězstvím v soutěži AERA (American Educational Research Association) ověnčený úspěch a publikace (společně s vedoucím Alexem J. Bowersem) v impaktovaném časopise Teachers College Record [1]…..

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: BRDIČKA, Bořivoj. Typy učitelů z pohledu vzdělávacích technologií. Metodický portál: Články [online]. 20. 05. 2019, [cit. 2019-05-20]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22103/TYPY-UCITELU-Z-POHLEDU-VZDELAVACICH-TECHNOLOGII.html>. ISSN 1802-4785.