Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Certifikace Microsoft Office Specialist 2019/365 jsou zde!

Certifikace Microsoft Office Specialist 2019/365 jsou zde!

Certifikace Microsoft Office Specialist (MOS) asi není potřeba dlouho představovat. Jedná se o celosvětově platnou certifikaci, která ověřuje znalosti a dovednosti v aplikacích sady Office. Mnoho českých škol je využívá jako ověřování pochopení látky studenty a nahrazují jimi vlastní písemky a další způsoby testování. Pro školu a studenty má tato certifikace několik základních a zásadních výhod:

 • certifikace má celosvětovou platnost
 • uznává jí mnoho vysokých škol po celém světě
 • je možné jí nahradit praktickou část maturitních zkoušek
 • student se po dokončení testu dozví ihned výsledek
 • certifikace probíhají v reálném prostředí aplikací Office, nejedná se o nějaké testování typu výběru ze správné otázky

Veškeré informace o certifikacích Microsoft Office Specialist naleznete zde: https://www.microsoft.com/en-us/learning/certification-overview-mos.aspx, pokud máte jakékoliv další otázky, ptejte se např. v komentářích

Pro ty z Vás, kteří už máte dřívější verze těchto certifikací, případně se na certifikace MOS teprve chystáte, tak vězte, že nyní máte dostupné pro testování i verze 2019/365.

Plán uvolňování jednotlivých certifikací je následovný

Word 2019/365 – k dispozici od června
Excel 2019/365 – k dispozici od června
PowerPoint 2019/365 – k dispozici od července
Outlook 2019/365 – k dispozici od září
Access 2019/365 – k dispozici od října
Word Expert2019/365 – k dispozici od srpna
Excel Expert 2019/365 – k dispozici od září

No a pokud se chcete podívat na to, jakým způsobem se využívají certifikační zkoušky MOS na jedné z českých škol, podívejte se na následující video:

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích (nejen) ve školách [online]. [cit. 5.8.2019]. Dostupný na WWW: https://www.klatovsky.cz/2019/08/certifikace-microsoft-office-specialist.html

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

 • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

  Číst více »

Katalog řešení

 • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

  Číst více »

Aktivity, konference

 • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

  Číst více »

Rolovat na počátek