Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Konec prázdnin se blíží! Chystejte nástěnky – jak jinak než on-line

Konec prázdnin se blíží! Chystejte nástěnky – jak jinak než on-line

Už jste si nachystali informační nástěnku pro nový školní rok? Že ne? Dobře děláte, klasické nástěnky v dnešním světě virtuálního pokroku ztrácejí váhu a informace si rodiče i uchazeči o kroužky a sportovní lekce hledají on-line. Investujte čas do kreativní prezentace, která se neztratí a bude vždy po ruce. Jde to i zdarma a s profesionálními úpravami, které zvládnete vytvořit sami a snadno odkudkoliv.

Stejně, jako vy – vedoucí či lektor – vytváříte obsah pro informační nástěnky ve svém volnu, i sami jejich čtenáři uvítají, když mohou tyto informace vyhledávat především tehdy, kdy jim to časově napnutý start i průběh školního roku dovolí. Zprostředkujte jim proto aktuální informace pohodlně a prezentujte svůj kroužek, lekce nebo klub s nápadem a především s jistotou, že bude vše na svém místě, viditelné, a neodletí papírek s aktualitami. Díky vlastním webovým stránkám, které si na webnode.cz můžete zřídit jednoduše a zdarma, bude vypadat informační stránka, chcete-li nástěnka, profesionálně a efektivně.

Vzhled a struktura

Informativní nástěnka ve virtuálním světě může vypadat téměř totožně s visací nástěnkou na chodbách školy nebo ve volnočasových prostorách. Výhoda vlastních webových stránek je především ta, že nástěnka může být uspořádána přehledněji, aby čtenáři nebyli na první pohled zahlceni informacemi, které nepotřebují vidět v první okamžik. Zároveň lze doplnit spoustu dalších informací a vzpomínky, které si rádi připomenete. Připravte proto hlavní stránku přehledně a jednoduše tak, aby vynikly aktuální, nejdůležitější informace a ostatní rubriky seřaďte podle důležitosti. Z profesionálně vytvořených šablon si můžete vybrat tu, která vám pro dané zaměření nejvíce sedne.

Další rubriky, resp. jejich náhledy či odkazy na ně můžete umístit pod úvodní stránku aktualit s viditelnými prokliky na tyto rubriky. Anebo je můžete umístit například do lišty nad nebo po straně statické strany. Rubriky rozčleňte podle zaměření vašeho klubu nebo zájmového kroužku. Do každého z příspěvků a rubrik můžete jednoduše vložit i mapy, které vám šablona ve svém výběru nabídne. Spravovat můžete i galerie, kde si zaznamenáte důležité okamžiky atd. Každý prvek na stránce si můžete upravit podle svých představ.

Aktualizace a zabezpečení

Všechny příspěvky i rubriky můžete vždy po přihlášení na Webnode aktualizovat, mazat i přidávat. Stejně tak je možné smazat webovou stránku. Pro zabezpečení stránky a přístup pouze konkrétním uživatelům lze nastavit přihlášení prostřednictvím formuláře.

Prémiové služby

Se stránkami vytvořenými na platformě Webnode můžete začít v bezplatné verzi.  Pokud plánujete na stránkách více pracovat, mít vlastní doménu a vkládat více obsahu, můžete si zakoupit balíček MINI za 1.499 Kč ročně, který prostor pro vaše stránky zvýší na 500 MB. Také získáte poukaz na registraci domény na jeden rok zdarma.

Výhodou této platformy je lokální česká podpora, která pomáhá řešit případné problémy s tvorbou stránek. Co uživatelé dále ocení, je spousta profesionálních šablon, které lze dále upravovat, a  jednoduché ovládání uživatelského systému.

Více informací najdete na www.webnode.cz.