Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Digitální stopa učitele – díl 1.: osobní web

Digitální stopa učitele – díl 1.: osobní web

Autor: Jaroslav Mašek

Jakou digitální stopu po sobě v online světě každý den zanecháváte? A jak souvisí s vaší profesí učitele? Jakou hodnotu má nyní a jakou bude mít za 80 let? A bude tato digitální stopa v té době (v roce 2099) ještě aktuální?

Vzdělávací odkaz naší digitální stopy do značné míry reflektuje naši schopnost hledat a nacházet přesahy i nadčasovost vzdělávání a taktéž schopnost předávat je dál. Zrcadlí naši kvalitu, profesionalitu, odhodlání i touhu předat své zkušenosti a znalosti nejen této či příští generaci, ale zanechat je tu napořád.

V tomto seriálu budeme společně digitální stopy vytvářet a rozšiřovat. Stopy, které nesouvisí pouze se vzděláváním, ale otiskují naši osobnost do internetu tak, aby inspirovala druhé a pomohla jim lépe poznávat sebe sama, svou vlastní osobnost, svůj směr a odkaz, který následně budou schopni po sobě zanechat.

…..

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj:

MAŠEK, Jaroslav. Digitální stopa učitele – díl 1.: osobní web. Metodický portál: Články [online]. 11. 09. 2019, [cit. 2019-09-12]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22229/DIGITALNI-STOPA-UCITELE-–-DIL-1-OSOBNI-WEB.html>. ISSN 1802-4785.