Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Tvoříme Wikipedii – díl 5.: 5 kategorií článků k úpravám aneb když nevíte, kde začít

Autor: Jaroslav Mašek

Když se rozhodnete se svými žáky psát Wikipedii, patrně začnete registrací, seznámíte se s Pískovištěm pomocí vizuálního editoru i wikitextu a následně je necháte, aby si vložili pár prvních vět na uživatelskou stránku, kde popíší své záměry s tvorbou Wikipedie. A pak už nic nebrání tomu, abyste se společně pustili do prvních editací. Na tvorbu nových článků je však v této fázi stále příliš brzo. S jakými editacemi tedy začít?

V tomto dílu se zaměříme na 5 kategorií článků, jejichž úpravy jsou nejen žádoucí z pohledu zvýšení kvality Wikipedie, ale které zároveň připraví žáky na pokročilejší tvorbu. Seřadil jsem je od malých editací až po ty nejrozsáhlejší. Není je nutné absolvovat v tomto pořadí ani před doplňování jiných článků či dokonce před tvorbou článků nových. Naopak, využít je můžete kdykoliv se vám to bude hodit.

…..

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: MAŠEK, Jaroslav. Tvoříme Wikipedii – díl 5.: 5 kategorií článků k úpravám aneb když nevíte, kde začít. Metodický portál: Články [online]. 18. 09. 2019, [cit. 2019-09-18]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22230/TVORIME-WIKIPEDII-–-DIL-5-5-KATEGORII-CLANKU-K-UPRAVAM-ANEB-KDYZ-NEVITE-KDE-ZACIT.html>. ISSN 1802-4785.