Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Chyby při využívání technologií ve výuce

Chyby při využívání technologií ve výuce

Autor: Ludmila Kovaříková

Už léta hovoříme o tom, že technologie mění naši výuku, a přesto je většina z nás na úplném počátku, kde opatrně našlapuje. Prozatím je pro učitele jakékoli použití tabletů, notebooků a mobilů velkým krokem, na který jsme hrdí. Ti z nás, kteří vědí, že není cesty zpět, se však nebojí zkoušet nové a nové aplikace, hračky i různé způsoby využití. Dost často nás ale možná napadá, že jen naše a dětská radost ke skutečné změně nestačí. Dá se tedy říct, že integrujeme technologie do výuky správně? Jak to poznáme? Existuje nějaké nevhodné nebo přímo špatné užití? Abychom se dostali dál ve svých profesních digitálních dovednostech, možná by mohly poradit pohledy ostatních, odborníků, učitelů, psychologů, kteří by mohli udat směr. [1]

Jaké rady se tedy dají objevit? Na jaké chyby si dávat pozor? Tento článek by rád nabídl z dostupných názorů alespoň některé z nich, občas známé, jindy překvapivé, ale hlavně s přihlédnutím k tomu, že nic není jednoznačně černé a bílé.

…..

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj:

KOVAŘÍKOVÁ, Ludmila. Chyby při využívání technologií ve výuce. Metodický portál: Články [online]. 10. 10. 2019, [cit. 2019-10-10]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22252/CHYBY-PRI-VYUZIVANI-TECHNOLOGII-VE-VYUCE.html>. ISSN 1802-4785.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek