Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Chyby při využívání technologií ve výuce

Chyby při využívání technologií ve výuce

Autor: Ludmila Kovaříková

Už léta hovoříme o tom, že technologie mění naši výuku, a přesto je většina z nás na úplném počátku, kde opatrně našlapuje. Prozatím je pro učitele jakékoli použití tabletů, notebooků a mobilů velkým krokem, na který jsme hrdí. Ti z nás, kteří vědí, že není cesty zpět, se však nebojí zkoušet nové a nové aplikace, hračky i různé způsoby využití. Dost často nás ale možná napadá, že jen naše a dětská radost ke skutečné změně nestačí. Dá se tedy říct, že integrujeme technologie do výuky správně? Jak to poznáme? Existuje nějaké nevhodné nebo přímo špatné užití? Abychom se dostali dál ve svých profesních digitálních dovednostech, možná by mohly poradit pohledy ostatních, odborníků, učitelů, psychologů, kteří by mohli udat směr. [1]

Jaké rady se tedy dají objevit? Na jaké chyby si dávat pozor? Tento článek by rád nabídl z dostupných názorů alespoň některé z nich, občas známé, jindy překvapivé, ale hlavně s přihlédnutím k tomu, že nic není jednoznačně černé a bílé.

…..

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj:

KOVAŘÍKOVÁ, Ludmila. Chyby při využívání technologií ve výuce. Metodický portál: Články [online]. 10. 10. 2019, [cit. 2019-10-10]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22252/CHYBY-PRI-VYUZIVANI-TECHNOLOGII-VE-VYUCE.html>. ISSN 1802-4785.