Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Seznamte se: Geogebra Notes

Seznamte se: Geogebra Notes

Před časem se krátce objevila jako novinka interaktivní tabule od Geogebry, ale než jsem ji tu stačila představit, tak zase zmizela. Nyní se objevila pod trochu jiným názvem – Geogebra Notes.

„Tak snad nám vydrží déle.“

Na stránce https://www.geogebra.org/notes funguje tvorba matematických prezentací … poznámek …, prostě v jednom souboru spousta stránek, na které můžete kreslit a psát rukou, používat předdefinované tvary a vkládat, co vás jen napadne. Všechno si můžete ukládat na svůj účet Geogebra.

Naprosto dokonalý je třetí panel, kde lze vkládat obrázky, zvuky … a také přímo materiály z Geogebry. Vložit můžete i tabule Graspable Math a obě aplikace propojit.

Připravíte si okna s GG i GM. V Geogebře zapíšete funkci a prostě ji přetáhnete do vložené tabule Graspable Math. Tam ji automaticky převede do jejího zápisu a můžete s ní manipulovat. Změny se přenáší zpět do Geogebry.

 Zdroj: RAMBOUSKOVÁ, Jitka. Co jsem vyzkoušela ve škole a okolním vesmíru [online]. [cit. 14.10.2019]. Dostupný na WWW: http://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=5819

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek