Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Seznamte se: Geogebra Notes

Seznamte se: Geogebra Notes

Před časem se krátce objevila jako novinka interaktivní tabule od Geogebry, ale než jsem ji tu stačila představit, tak zase zmizela. Nyní se objevila pod trochu jiným názvem – Geogebra Notes.

„Tak snad nám vydrží déle.“

Na stránce https://www.geogebra.org/notes funguje tvorba matematických prezentací … poznámek …, prostě v jednom souboru spousta stránek, na které můžete kreslit a psát rukou, používat předdefinované tvary a vkládat, co vás jen napadne. Všechno si můžete ukládat na svůj účet Geogebra.

Naprosto dokonalý je třetí panel, kde lze vkládat obrázky, zvuky … a také přímo materiály z Geogebry. Vložit můžete i tabule Graspable Math a obě aplikace propojit.

Připravíte si okna s GG i GM. V Geogebře zapíšete funkci a prostě ji přetáhnete do vložené tabule Graspable Math. Tam ji automaticky převede do jejího zápisu a můžete s ní manipulovat. Změny se přenáší zpět do Geogebry.

Zdroj: RAMBOUSKOVÁ, Jitka. Co jsem vyzkoušela ve škole a okolním vesmíru [online]. [cit. 14.10.2019]. Dostupný na WWW: http://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=5819