Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Tvoříme Wikipedii – díl 6.: Dalších 5 kategorií článků k úpravám aneb když nevíte, kde začít

Autor: Jaroslav Mašek

V minulém dílu jsme si představili 5 kategorií článků, které se hodí pro první editace Wikipedie předtím, než se pustíme do tvorby článků nových.

Pojďme si tyto kategorie stručně připomenout:

1. Typografické úpravy
  2. Články s vyhýbavými slovy
  3. Články k jazykové a pravopisné úpravě
  4. Články se zaujatým úhlem pohledu
  5. Pahýly nebo částečné pahýly

Dnes se podíváme na dalších 5 kategorií, které taktéž stojí za to zmínit v souvislosti s úpravou a vylepšením Wikipedie. Ve většině případů se jedná o pokročilejší editace, které, na rozdíl od těch předchozích, vyžadují hlubší práci s informacemi.

…..

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: MAŠEK, Jaroslav. Tvoříme Wikipedii – díl 6.: Dalších 5 kategorií článků k úpravám aneb když nevíte, kde začít. Metodický portál: Články [online]. 16. 10. 2019, [cit. 2019-10-17]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22253/TVORIME-WIKIPEDII-–-DIL-6-DALSICH-5-KATEGORII-CLANKU-K-UPRAVAM-ANEB-KDYZ-NEVITE-KDE-ZACIT.html>. ISSN 1802-4785.