Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Tvoříme Wikipedii – díl 6.: Dalších 5 kategorií článků k úpravám aneb když nevíte, kde začít

Tvoříme Wikipedii – díl 6.: Dalších 5 kategorií článků k úpravám aneb když nevíte, kde začít

Autor: Jaroslav Mašek

V minulém dílu jsme si představili 5 kategorií článků, které se hodí pro první editace Wikipedie předtím, než se pustíme do tvorby článků nových.

Pojďme si tyto kategorie stručně připomenout:

 1. Typografické úpravy
 2. Články s vyhýbavými slovy
 3. Články k jazykové a pravopisné úpravě
 4. Články se zaujatým úhlem pohledu
 5. Pahýly nebo částečné pahýly

Dnes se podíváme na dalších 5 kategorií, které taktéž stojí za to zmínit v souvislosti s úpravou a vylepšením Wikipedie. Ve většině případů se jedná o pokročilejší editace, které, na rozdíl od těch předchozích, vyžadují hlubší práci s informacemi.

…..

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: MAŠEK, Jaroslav. Tvoříme Wikipedii – díl 6.: Dalších 5 kategorií článků k úpravám aneb když nevíte, kde začít. Metodický portál: Články [online]. 16. 10. 2019, [cit. 2019-10-17]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22253/TVORIME-WIKIPEDII-–-DIL-6-DALSICH-5-KATEGORII-CLANKU-K-UPRAVAM-ANEB-KDYZ-NEVITE-KDE-ZACIT.html>. ISSN 1802-4785.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

 • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

  Číst více »

Katalog řešení

 • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

  Číst více »

Aktivity, konference

 • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

  Číst více »

Rolovat na počátek