Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Zajímavé aplikace pro učitele (a rodiče) – 7. díl

Zajímavé aplikace pro učitele (a rodiče) – 7. díl

Rádi bychom představili několik zajímavých aplikací. Tentokrát se zaměříme na logopedii.

Logopedie 1 : procvičování výslovnosti (pro Android)

Aplikace obsahuje jednotlivé lekce, ve kterých si děti mohou hlásky procvičovat. Cvičení slouží k upevnění správné výslovnosti hlásek ve slovech na začátku, uprostřed a na konci slov. Všechna cvičení slouží k tzv. fixaci hlásek ve slovech.

Logopedie – R záměna za D (pro Android)

Logopedie, cvičení (pro iPad)

Aplikace Logopedie je vhodná k výuce výslovnosti v logopedických ambulancích a také pro domácí procvičování hlásek. Aplikace Logopedie je zábavná a motivující.

Logopedie (pro Windows)

MLuvídek

Aplikace pro nejmenší, která pomáhá stimulovat řečový rozvoj. Přestože se přikláním k pozdějšímu zapojování informačních technologií u dětí, jsou děti, u kterých má motivace mluvícími obrázky a úkoly velkou roli a může být ku prospěchu. (Povídajícího rodiče ale nenahradí :-))

Slovohrátky

První odborná aplikace slouží pro procvičování správné výslovnosti dětí, hlavně předškoláků. Stahujte pro tablety s Androidem a iOS. Slovohrátky je aplikace pro rozvoj řeči malých dětí a předškoláků. Aplikace obsahuje 13 logopedických cvičení, která navrhla logopedka Mgr. Helena Kolbábková, je zaštítěna Asociací logopedů ve školství ČR a je doporučována rodičům a pedagogům.

Předchozí díl naleznete ZDE.