Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Hypertextový rozcestník v Nákresech

Hypertextový rozcestník v Nákresech

Nákresy v Google Suite jsou trochu odstrkovaným nástrojem, ani vlastní aplikace se zatím nedočkaly a přitom mohou být tak užitečné! Nedalo mi to a občas o nich někde povídám, třeba na letošním GEGfestu v Praze nebo nedávno v Plzni na Učitel IN.

Jedno z pěkných použití je třeba jednoduchý rozcestník odkazů.

Je to úplně jednoduché – na stránku vložíte tvary, texty, obrázky a pod a přidáte k nim hypertextový odkaz.

Potom nastavíte sdílení podle svých potřeb a poslední krok je drobná úprava adresy, aby se nákres jevil jako webová stránka. Adresa pro sdílení má tvar https://docs.google.com/drawings/d/1P45xLdmfclNzp8gaXz9p74MgeDffeqSf_Oi_4N0DGKUc/edit?usp=sharing, stačí poslední část za lomítkem nahradit preview a zobrazení bude bez ovládacích prvků a hypertextové odkazy budou jednoduše fungovat při kliknutí na tvar. Pro snadnější sdílení můžete ještě adresu zkrátit některou ze služeb jako je tinyurl.com, bitly.com/ a pod.

A pokud chcete rozcestník využít trvale na mobilním zařízení, tak není nic jednoduššího než umístit odkaz rovnou na plochu (jde to i na Androidu).

A pokud byste chtěli rozcestník bohatší, tak úplně stejným způsobem můžete využít i Google Prezentace.

Zdroj: RAMBOUSKOVÁ, Jitka. Co jsem vyzkoušela ve škole a okolním vesmíru [online]. [cit. 31.10.2019]. Dostupný na WWW: http://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=5691

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek