Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Hypertextový rozcestník v Nákresech

Hypertextový rozcestník v Nákresech

Nákresy v Google Suite jsou trochu odstrkovaným nástrojem, ani vlastní aplikace se zatím nedočkaly a přitom mohou být tak užitečné! Nedalo mi to a občas o nich někde povídám, třeba na letošním GEGfestu v Praze nebo nedávno v Plzni na Učitel IN.

Jedno z pěkných použití je třeba jednoduchý rozcestník odkazů.

Je to úplně jednoduché – na stránku vložíte tvary, texty, obrázky a pod a přidáte k nim hypertextový odkaz.

Potom nastavíte sdílení podle svých potřeb a poslední krok je drobná úprava adresy, aby se nákres jevil jako webová stránka. Adresa pro sdílení má tvar https://docs.google.com/drawings/d/1P45xLdmfclNzp8gaXz9p74MgeDffeqSf_Oi_4N0DGKUc/edit?usp=sharing, stačí poslední část za lomítkem nahradit preview a zobrazení bude bez ovládacích prvků a hypertextové odkazy budou jednoduše fungovat při kliknutí na tvar. Pro snadnější sdílení můžete ještě adresu zkrátit některou ze služeb jako je tinyurl.com, bitly.com/ a pod.

A pokud chcete rozcestník využít trvale na mobilním zařízení, tak není nic jednoduššího než umístit odkaz rovnou na plochu (jde to i na Androidu).

A pokud byste chtěli rozcestník bohatší, tak úplně stejným způsobem můžete využít i Google Prezentace.

Zdroj: RAMBOUSKOVÁ, Jitka. Co jsem vyzkoušela ve škole a okolním vesmíru [online]. [cit. 31.10.2019]. Dostupný na WWW: http://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=5691