Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Blogování ve škole

Blogování ve škole

Autor: Ludmila Kovaříková

Proč blogovat s dětmi?

Ve školním prostředí často napíšeme s dětmi slohovou práci, kterou paní učitelka zhodnotí, některé se přečtou spolužákům, ale dále už o ní neslyšíme. Aby takové psaní mělo smysl, měli bychom výsledky práce zprostředkovat dalšímu publiku. Dřív bychom vytiskli sborník a předali rodičům, dnes volíme prostředí internetu. Když pomineme, že by žáci raději sáhli po videu, je ve 21. století autentičtější psát rovnou na webové stránky nebo blog. Žáci pak mají možnost se cítit jako praví autoři. Právě autentičnost procesu podporuje jejich kreativitu, kterou mohou vyjádřit i obrázky, odkazy a nahrávkami, jež obyčejná slohová práce neunese. Neučí se tím však jen psát a dávat všanc své myšlenky a názory, ale také vhodně hodnotit práce ostatních v komentářích, reagovat na ně a přijímat zpětnou vazbu. Učí se zkrátka vytvářet svou digitální identitu a pozitivní online prostředí. [1] A z mrtvé slohové práce se za dobrých podmínek vyvine text žijící komentáři.

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj:

KOVAŘÍKOVÁ, Ludmila. Blogování ve škole. Metodický portál: Články [online]. 07. 11. 2019, [cit. 2019-11-07]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22280/BLOGOVANI-VE-SKOLE.html>. ISSN 1802-4785.