Úvodní stránka / Konference a aktivity / Závěrečná konference projektu PROSIT v Plzni

Závěrečná konference projektu PROSIT v Plzni

Dvouletý projekt s názvem PROSIT (tedy Porozumění, Respekt, Osvěta, Spolupráce, Inkluze, Technologie) se chýlí ke konci. Jednou z posledních akcí byla závěrečná konference, která se konala dne 7.11.2019 v Centru robotiky v Plzni. Konference se zúčastnilo více jak 140 účastníků z řad ředitelů, pedagogů, vychovatelů a žáků navštěvujících 15 základních škol v Plzni, které byly do projektu zapojeny.

Závěrečnou konferenci realizační tým pojal netradičně. Každá škola si připravila pro účastníky své stanoviště se zajímavými úkoly s využitím vybavení, které v rámci projektu získala. Tímto vybavením byly tablety, interaktivní 3panel, mBoti, výukové stavebnice iTriangle určené na konstruování úloh z oblasti pohybu těles, mechaniky, hydrostatiky, optiky nebo zvuku.

Úkolem účastníků bylo navštívit všech 15 stanovišť, splnit připravený úkol a získat část šifry, která je po úspěšném vyluštění přivedla k pokladu.

Doprovodný program konference tvořily stanoviště ITveSkole.cz, kde si žáci mohli vyzkoušet kreslení s 3D perem a stanoviště Centra robotiky alias setkání s živým robotem.

V průběhu konference byly představeny výstupy projektu, kterými jsou: informační panely Čím budu…, interaktivní cvičení o místním regionu, sborník nápadů s tipy do výuky a metodická příručka pro výukovou stavebnici iTriangle a její využití v družinách.

Z očí dětí a slov pedagogů byla vidět radost z objevování, vzájemného sdílení a načerpání inspirace pro další pedagogickou práci.

Díky projektu se podařilo zvýšit zájem o technické vzdělávání. Žáci více poznali místní region a jeho trh práce prostřednictvím exkurzí do jednotlivých městských firem.

Snahou realizačního týmu je pokračovat v nastaveném procesu podpory škol v oblasti moderních technologií a zapojit do nových projektů více škol, včetně škol mateřských.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek