Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak si zapnout Teamsy i pro studenty?

Jak si zapnout Teamsy i pro studenty?

Mnozí z Vás, kteří chcete začít využívat nástroj pro komunikaci Teams zjistíte, že pokud si chce Teams spustit učitel, je vše v pořádku a vše funguje, tak jak má. Pokud však to samé chce udělat student, zobrazí se mu hláška s informací o tom, že je potřeba kontaktovat správce Office 365, aby jim Teams povolil/zapnul. Ve výchozím stavu je totiž přístup žákům/studentům k Microsoft Teams vypnut, aby škola měla prostor se s Microsoft Teams naučit, případně si prostředí pro žáky a studenty předpřipravit. Jak tedy na to?

1. Ve správě Office 365 přejděte do položky Nastavení – Služby a doplňky
  2. Najděte nástroj Microsoft Teams
  3. Ověřte, zda máte v části Nastavení podle typu uživatele/licence povoleno pro položku Vzdělávání – student zapnutou službu Microsoft Teams, pokud ne, zapněte ji. Po chvíli by Microsoft Teams měly být dostupné pro všechny žáky a studenty.

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích (nejen) ve školách [online]. [cit. 13.11.2019]. Dostupný na WWW: https://www.klatovsky.cz/2019/11/jak-si-zapnout-teamsy-i-pro-studenty.html