Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak si zapnout Teamsy i pro studenty?

Jak si zapnout Teamsy i pro studenty?

Mnozí z Vás, kteří chcete začít využívat nástroj pro komunikaci Teams zjistíte, že pokud si chce Teams spustit učitel, je vše v pořádku a vše funguje, tak jak má. Pokud však to samé chce udělat student, zobrazí se mu hláška s informací o tom, že je potřeba kontaktovat správce Office 365, aby jim Teams povolil/zapnul. Ve výchozím stavu je totiž přístup žákům/studentům k Microsoft Teams vypnut, aby škola měla prostor se s Microsoft Teams naučit, případně si prostředí pro žáky a studenty předpřipravit. Jak tedy na to?

 1. Ve správě Office 365 přejděte do položky Nastavení – Služby a doplňky
 2. Najděte nástroj Microsoft Teams
 3. Ověřte, zda máte v části Nastavení podle typu uživatele/licence povoleno pro položku Vzdělávání – student zapnutou službu Microsoft Teams, pokud ne, zapněte ji. Po chvíli by Microsoft Teams měly být dostupné pro všechny žáky a studenty.

 

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích (nejen) ve školách [online]. [cit. 13.11.2019]. Dostupný na WWW: https://www.klatovsky.cz/2019/11/jak-si-zapnout-teamsy-i-pro-studenty.html

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

 • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

  Číst více »

Katalog řešení

 • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

  Číst více »

Aktivity, konference

 • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

  Číst více »

Rolovat na počátek