Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Tvoříme Wikipedii – díl 7.: 5 kroků než začnete s Wikipedií ve škole

Tvoříme Wikipedii – díl 7.: 5 kroků než začnete s Wikipedií ve škole

Autor: Jaroslav Mašek

V minulých dílech jsme si představili mnoho různých cest, jak editovat Wikipedii se žáky, ať už šlo o aktuální témata (BETT, WTD či WMF), konkrétní předmět (ČJL) nebo obecně kategorie článků, které vyžadují úpravy (5 kategorií a dalších 5 kategorií článků k úpravám). Všechny uvedené scénáře vycházely z předpokladu, že již máme za sebou vlastní zkušenosti s editací Wikipedie a nyní je ve výše uvedených příkladech chceme předat svým žákům. Co když jsme ale ještě nikdy Wikipedii needitovali a nevíme, jak kurz Wikipedie ve škole realizovat? V následujícím textu si představíme způsoby, jak poznat Wikipedii po stránce editační i edukační, jak získat inspiraci pro její využití ve výuce i jak nejlépe připravit vlastní kurz psaní Wikipedie na škole.

….

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj:

MAŠEK, Jaroslav. Tvoříme Wikipedii – díl 7.: 5 kroků než začnete s Wikipedií ve škole. Metodický portál: Články [online]. 27. 11. 2019, [cit. 2019-11-28]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22323/TVORIME-WIKIPEDII-–-DIL-7-5-KROKU-NEZ-ZACNETE-S-WIKIPEDII-VE-SKOLE.html>. ISSN 1802-4785.