Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Zajímavé aplikace pro učitele – 8. díl

Zajímavé aplikace pro učitele – 8. díl

Rádi bychom představili několik zajímavých aplikací. Tentokrát se zaměříme na aplikace pro Android.

Umíme česky

Doplněk k webu umimecesky.cz na výuku češtiny, obsahuje různá procvičování. K dispozici jsou mnohé kategorie české gramatiky. Aplikace také obsahuje netradiční hry:
– hra Roboti reprezentuje závody na rychlost;
– hra Kulička, která se ovládá pomocí naklánění zařízení;
– hra Pilná včela je jednoduchá dotyková skákačka.

Anglická slovíčka

Základní slovní zásoba pro angličtinu.

Hlasy zvířat

Hmyzožravci, letouni, hlodavci, šelmy, zajíci, sudokopytníci, hmyz a obojživelníci z české přírody. Hlasy zvířat obsahují data ze stránek Českého rozhlasu https://www.rozhlas.cz/hlas

Chemická tabulka

Periodická soustava prvků pro Android. Bez reklam. Aplikace nevyžaduje žádná oprávnění. U prvků je uveden český a latinský název, značka, protonové číslo, relativní atomová hmotnost, oxidační čísla, Paulingova elektronegativita, počet stabilních izotopů, počet nestabilních izotopů, teplota tání, teplota varu a hustota. Chemické prvky už Vás nezaskočí. Přeloženo do češtiny, slovenštiny, polštiny, angličtiny, francouzštiny, španělštiny, švédštiny, ruštiny, estonštiny a němčiny.

 

Předchozí díl naleznete ZDE.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek