Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Zajímavé aplikace pro učitele – 8. díl

Zajímavé aplikace pro učitele – 8. díl

Rádi bychom představili několik zajímavých aplikací. Tentokrát se zaměříme na aplikace pro Android.

Umíme česky

Doplněk k webu umimecesky.cz na výuku češtiny, obsahuje různá procvičování. K dispozici jsou mnohé kategorie české gramatiky. Aplikace také obsahuje netradiční hry:
– hra Roboti reprezentuje závody na rychlost;
– hra Kulička, která se ovládá pomocí naklánění zařízení;
– hra Pilná včela je jednoduchá dotyková skákačka.

Anglická slovíčka

Základní slovní zásoba pro angličtinu.

Hlasy zvířat

Hmyzožravci, letouni, hlodavci, šelmy, zajíci, sudokopytníci, hmyz a obojživelníci z české přírody. Hlasy zvířat obsahují data ze stránek Českého rozhlasu https://www.rozhlas.cz/hlas

Chemická tabulka

Periodická soustava prvků pro Android. Bez reklam. Aplikace nevyžaduje žádná oprávnění. U prvků je uveden český a latinský název, značka, protonové číslo, relativní atomová hmotnost, oxidační čísla, Paulingova elektronegativita, počet stabilních izotopů, počet nestabilních izotopů, teplota tání, teplota varu a hustota. Chemické prvky už Vás nezaskočí. Přeloženo do češtiny, slovenštiny, polštiny, angličtiny, francouzštiny, španělštiny, švédštiny, ruštiny, estonštiny a němčiny.

Předchozí díl naleznete ZDE.